Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rejestracja pojazdu


__Robert__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie powidzćie mi jakie są opłaty za zarejestrowanie samochodu w Urzedzie Miejskim wydz. Komunikacji, otóż kupiłem samochód sprowadzony z Niemiec ale juz zarejestrowany w naszym kraju. Także samoch ód ma już polskie tablice lecz nie z mojego województwa, powidzcie mi ile będzie mnie ta cała rejestracja kosztować i jakie dokumenty musze przedstawić. Pytam bo gdzies czytałem że trzeba przedstawić rachunek zapłacenia opłaty recyklingowej, czy to prawda bo takiego rachunku nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opłaty, to raczej dotyczyło to tylko pierwszego właściciela w kraju (ale nie jestem pewna) ale na pewno wymagają ważnego przeglądu i ubezpieczenia na nowego właściciela- czyli na Ciebie i umowa kupna oczywiście ;-) . A koszty... nowe tablice + dowód rejestracyjny.. nie pamiętam dokładnie ale coś w granicach 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olisko84, dzięki juz wszystkiego sie dowiedziałem tylko chciałem potwierdzenia z Waszj strony i nie wymagają żadnego pokwitowania za recykling, rzeczywiście ta opłata ( 500 PLN ) jest przy pierwszej rejestracji pojazdu w polsce. Muszę zapłacic ok 180 PLN za przerejestrowanie Scenic - a, bo mam tablice z innego powiatu. Dzieki olisko84,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam!

Mam następujący problem. Stałem się niedawno właścicielem Scenica I ph II z 2002 ? No właśnie auto kupione od handlarza w dokumentach wszędzie jak drut 2002 na fakturze też. Przy odbiorze "twardego" dowodu rejestracyjnego pani informuje mnie, że ustalili, że mam auto z 2001 r. Koleś co mi sprzedał twierdzi, że samochód jest na bank z 2002 r, bo w VIN 2 itp. Ja już trochę poczytałem i wiem, że to rok modelowy więc mu tłumaczę, zresztą gość mnie zaczyna wkurzać bo wydaje mi się, że wiedział co jest grane. W sumie to chodzi mi o to, że chyba powinniśmy renegocjować cenę. Sprawę mam przecież wygraną bo towar nie jest zgodny z umową (fakturą) więc myślę, że można by nawet unieważnić transakcję. Chce mieć jednak w ręku jakiś twardy dowód. W tym celu chcę odwołać się od decyzji o rejestracji do SKO mam na to 14 dni i wtedy dostanę odpowiedź na papierze dlaczego zmienili rok produkcji. Co o tym myślicie ? Czy słyszeliście o kimś kto odwoływałby się od decyzji o rejestracji. Ten koleś twierdzi, że już były takie numery i jak ktoś wyjechał z gębą to pani miękła i rejestrowała tak jak w dokumentach. Mam jeszcze jedno pytanie: dlaczego urząd bada rok produkcji skoro przedstawiłem dokumenty od handlarza: akcyza(2002) badanie techniczne (2002) faktura (2002) Jeszcze napiszę że auto sprowadzone z Belgii jedyny "podejrzany" dokument to dow. rej. data pierwszej rejestracji10.01.2002 Przepraszam, że tak dużo ale chciałem przekazć jak najwięcej informacji. Pomóżcie bo termin ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze "twardego" dowodu rejestracyjnego pani informuje mnie, że ustalili, że mam auto z 2001 r.

a na podstawie niby czego to ustalili?

 

podjedz do ASO i sprawdź po VINie u nich na 100% datę produkcji, jeżeli okaże się, ze faktycznie 2001 to albo zniżka od handlarza lub zwrot auta (niezgodność towaru z umowa). kupowałeś u handlarza z zarejestrowana działalnością gospodarcza? jak tak, to możesz zwrócić nawet bez podania przyczyny.

 

[ Dodano: 2010-03-02, 19:35 ]

jak ktoś wyjechał z gębą to pani miękła

może na niego należałoby tak wyjechać, cham jeden!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz datę rejestracji w Belgii 10.01.2002 to sądzę, że jest to auto z 2001. Tam nie ma rozgraniczenia na datę produkcji i datę rejestracji. Data 1 rejestracji to data produkcji według ich. Jeżeli na szybach masz same 1 to auto jest z 2001, jeżeli mieszanie trochę 1 i coś 2 tzn, że auto prawdopodobnie już składali w 2002.

Wiesz kolo wpisał 2002 bo tak jest w dowodzie. A samemu można się domyśleć, że to może być auto z rocznika 2001. Skoro jest Styczeń.

 

Ja teraz kupiłem Megane II rejestracja w Belgii 20.02.2003 i mam połowę 2 i połowę 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pani z okienka taka jest mądra to niech udowodni ,że autko jest z 2001 r skoro wszystkie dokumenty mówią o 2002r. Przecież podstawą jest to co ma napisane w dowodzie rejestracyjnym iw tym momencie to panienka powinna znaleźć dowód ,że obywatel mija się z prawdą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie posty. Jutro zasuwam do starostwa zobaczę co pani ma za papiery. Jak nie będzie chciała pokazać albo coś zacznie kręcić odwołam się od decyzji o rejestracji. Ciekawe co się stanie ?

O wynikach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprosić Panią o pisemne uzasadnienie Jej urzędowej decyzji.

Nadgorliwość urzędasów w Ostrowcu- z podpisu sądzę, że tam się dzieje- jest milion procent ponad przyjęte normy

Młody "próbował" tam rejestrować samochód- nigdy więcej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadgorliwość, może? Dzisiaj byłem w komunikacji Pani bardzo miła pokazała mi odpowiedź z Renault Polska i powiedziała, że mają zarządzenie, że z urzędu sprawdzają wszystkie auta które mają pierwszą rejestrację w pierwszym kwartale. Handlarz coś kozaczył, że mógł to auto zarejestrować on w innym wydziale komunikacji i byłby 2002, ale przecież to nie o to chodzi co w dowodzie tylko o to za co zapłaciłem. Może to i dobrze, że wydział komunikacji trochę nadgorliwy. Odbyłem rozmowę i czekam na odpowiedź handlarza wszak kilka osób poświadczyło w dokumentach nieprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon123, ja bym handlarzowi powiedział odrazu że albo obniżka na cenie auta albo oddajesz samochód i może cię pocałować... jeśli mu nie pasuje to poinformuj go na piśmie że zgłaszasz sprawę do prokuratury że sprzedał ci samochód który jest nie zgodny ze stanem faktycznym... sprawę masz wygraną i on o tym dobrze wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód rejestracyjny ( nie wiem nawet czy musi być przegląd ) , karta pojazdu jak była wydana , stare tablice do wglądu lub wymiany zależy w jakim regionie kupiłeś auto , umowa kupna sprzedaży , jak pamiętam 178,00 zł ( Starostwo Poznańskie ) , dowód osobisty i ubezpieczenie OC przy odbiorze nowego dowodu rejestracyjnego Pozd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!