Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Do,,wyznawców'' drogich wtrysków typu KEIHINI,HANA itp.-czy warto?


tom2125

Rekomendowane odpowiedzi

Ok czyli Marek_07 mówisz że do landi podejdą tylko matrixy med i keihiny. Posłucham Ciebie bo na lpg piszą różne cuda żeby barracude puszczać jako Keihin. Według mnie Landi nie po to ograniczyło się tylko do trzech producentów chodzi pewnie o to że mapa i sposób kalibracji korekty są dograne pod te wtryski. Jednak zdecyduję się matrixy HD344 muszę jeszcze znaleźć jakiś konektor matrix -> med bo mam wtyczki elektryczne boscha obecnie przy medach. Króciec do map sensora i czujnika temp. gazu już znalazłem. U mnie ciężko będzie jakoś te wtryski dać w pionie. Nawierty są zrobione jak są. Ewentualnie jakoś tak pod kątem mógłbym te wtryski matrixa dać. Kurcze jakby nawierty były zrobione od dołu kolektora naprzeciwko wtr. benzynowych możnaby zrobić idealny montaż wtrysków pionowo a tak to jest trochę gorzej. Jak do matrixa trzeba zmieniać ciśnienie reduktora aktualnie mam gdzieś ok 1bar na reduktorze (na map sensorze w kolektorze dolotowym jest ok 0,34 bar) na wolnych. W najgorszym wypadku zainwestuję w medy i to chyba będzie najlepsze co mogę zrobić. Kupię całą listwę i powinno to działać. Mam pytanie czy medy zawsze szarpią przy pierwszym przełączeniu na pierwszej listwie tak miałem ale ona miała już 120tyś przebiegu i teraz na obecnej mam to samo lecz jak już pisałem kupiłem ją używaną więc nei wiem jak ktoś się z nią obchodził oraz miałem uszkodozny filtr fazy lotnej byćmoże wtryski dostały już ostro w tyłek. Zastanawiam się czy wysłyać te wtryski do czyszczenia ale wg. mnie to chyba jednak wolę kupić całą nową listwę.

Edytowane przez matiani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to producent się ograniczył do porządnego testowania 3 typów wtysków, aby zrobić 15 typów pobieżnie :(. Barracudę owszem- można puścić jako keihin, ale nie będzie to chodziło dobrze bo barracuda nigdy keihinem nie będzie- amen.

Do do przejściówki, znajdź na allegro przejściówkę (valtec-matrix)i będzie trzeba obciąć końcówki z medów i polutować (od razu info bo będziesz szukał- czarny kabel to +, kolorek to -).

Ciśnienie zależy od tego jakiego matrixa/dysze będziesz miał.

Ja bym zrobił tak: wysłał medy do czyszczenia (prinsczyszczenie.pl)- jakby się do niczego nie nadawały to on Ci da znać, jak dobrze zagadasz (bo on tak nie bardzo chce takie rzeczy robić ze względu na firmę usługową- powołaj się na mnie) możesz u niego kupić keihiny (110 za sztukę bodaj). Albo ładuj od razu matrixa i olej czyszczenia i dodatkowe koszty- wymiana wyjdzie taniej niż kombinacja z czyszczeniem. Medy to nie są cudne wtryskiwacze- przekonałem się już kilkukrotnie, a na matrixach zagości pod maską cisza.

Do matrixa kup filtr z włókna szklanego- kme lub certools bądź FL-02 (odstojnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok listwę będę miał zamółiłem też gazownika do tego od landi. Mówił mi że musi zmienić jakiś pin o nr 14 przy głównym przyłaczu do komputera? jakaś kontrola wtryskiwaczy czy coś ? że jak matrix to ma być nie podłaczony a jak jest teraz med to ma być na tym pinie 5V ? Wiesz może coś o tym Marek_07 ? Czy wystarczy tylko zmiana typu wtryskiwacza w programie ?

 

Aktualizacja:

Mam czujnik ciśnienia bosch z listwy med na króćcu. Pin 14 w wiązce sterownika jest odłączony. Program ustawił się automatycznie na wtryskiwacze Matrix. Pojawił się problem z ciśnieniem (zaniża mi jego wartość oraz nie pokazuje mi ciśnienia w kolektorze dolotowym) do wyboru mam tylko czujnik ciśnienia LRE165 i AEB025. Jak zmienię w progrmaie rodzaj wtrysku to wtedy na ustawieniu MED pokazuje mi dodatkowo czujnik BOSCH i SENSATA. Na ustawieniu KEIHIN nie ma woóle możliwości wybrania rodzaju czujnika ciśnienia. Mało tego na ustawieniu Matrix pokazuje mi inny rodzaj czujnika temp. gazu. Sensore 4k7 natomiast na ustawieniu typu wtryskiwacza na MED pokazuje mi czujnik temp. gazu jako Sensore 2k2.

Edytowane przez matiani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!