Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana szyby czołowej Scenic 98


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam rysę na szybie i kwalifikuje się ona do wymiany (była od razu po zakupie), szyba jest dość interesująca bo ma taki fioletowy jakby kolor, podobno solar się to nazywa.

Nie wiem czy wziąć taką samą czy zwykłą szybę, zwykła z wymianą ma kosztować 440zł, a solar nie wiem ale chyba jeszcze więcej ? Jaka jest różnica z tymi szybami i czy warto dopłacać za solar (ciekawe ile będzie tak kosztować) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak klejenie pękniętych szyb.

Podjedź do firmy, która się tym para i się dowiedz czy się uda.

Zaznaczam, że jest jeden problem. Podczas tej operacji szyba może nie wytrzymać stresu termicznego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atermiczne szyby nie przepuszczają promieniowania podczerwonego, dzięki czemu wnętrze pojazdu mniej się nagrzewa...

Pamiętaj że jeśli będziesz chciał wymienić na atermiczną to ceny są sporo wyższe od zwykłych szyb.. Z tego co pamiętam to w Scenicu jakieś 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes co do klejenia peknietych szyb: w czasie takiego klejenia nie wystepuje "stres termiczny" gdyz podczas takiej operacji szyby niczym sie nie podgrzewa. Szyba oczywiscie moze strzelic ale podczas nawiercania otworu przez ktory bedzie wpuszczany klej. na koncu robi sie utwardzanie kleju za pomoca lampy ultrafioletowej.

To czy szyba peknie to duzo zalezy od miejsca w ktrorym jest pekniecie. Wiadomo ze im bardziej brzegow tym wieksze naprezenia.

A klej wpuszcza sie po uprzednim wywozeniu prozni w peknieciu.

To wszystko wiem bo robie to na codzien.

W zasadzie oplaca sie kleic tylko "oczka" bo pekniec wystepujacych jako rysa na szybie nie oplaca sie kleic a jesli juz ktos sie uprze to max do 10cm pekniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwiedzam to co mówi Columb, bo mi też tak opisywali proces klejenia szyb, z tym że niestety ja mam 3 rysy z których najdłuższa ma ponad 30cm więc nie da się tego skleić.

Mogę wstawić nową szybę w kolorze zielonym (też ma jakieś specjalne właściwości), która jak mnie zapewniali wygląda bardzo ładnie w scenikach i ujednolica optycznie auto, jej koszt to 440zł z wstawieniem. Dowiadywałęm się też o ceny używanych szyb, to wołają 200 za zwykłą i 300 za solar, ale co nowa szyba to nowa.

Chyba się zdecyduję, bo ta fioletowa solar którą mam pewnie jest lepsza ale i dwukrotnie droższa.

Może ktoś ma taką zieloną szybę, to napisze coś na jej temat, albo wogóle jakie szyby macie w scenikach i coś na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonik, ja mam taką zwyklą, i jest ok. Jak przez nią widac, mozesz podpatrzyć na 3 focie stronki z moim autem. (link do strony jest w moim podpisie) Zamieniłbym tylko na podgrzewaną elektrycznie. Szkoda kasy na a-term. Latem i tak auto nagrzewa sie całe a nie tylko przez przednią szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem pęknięta szybę z przodu i wymieniłem, w garażu przyjechali goście i zrobili to w 35 min. Wstawiłem zamiennik Pink.... coś tam i też jest dobrze. Z wymianą kosztowało mnie to 350 zł. Za 30 zł więcej można dostac jeszcze z przyciemnianą górą . Jedyne czego mi brakuje to grzania szyby z przodu , spora wygoda chociaż kolega narzeka , że ścieżki przeszkadzają trochę w widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!