Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik zgasł, czerwone kontrolki, komputer?


pcz_07

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Rano wyjechałem do pracy jak co dzień, 0,5km od domu ( na szczęście) silnik raptowanie zgasł <czerwona> Świecą się czerwone kontrolki:

-stop

-ciśnienia oleju

-baterii

Dodatkowo wycieraczki przedniej szybie stanęły w pozycji, w której samochód zgasł :) nie można nimi powrócić, ogólnie elektronika została zablokowana, np nie mogę opuścić szyb, wiecej nie sprawdzałem nie miałem czasu, szybki hol i podmiana auta :)

Przy próbie odpalenia czekam aż zgasną kontrolki żółte, tak jak zawszze, te wyżej wymienione świecą się ciagle, kręce rozrusznikiem, samochód na moje oko normalnie kręci, ale nie chce zaskoczyć, i po chwilowym kręceniu wyskakują dodatkowo żółte:

-service

-poduszki

Co się mogło stać :) :) ^^ Pomóżcie :) B)

 

Dodano: 17 paź 2012 - 11:05

narazie widzę zero odzewu, ale to nie zarzut :P

a kacie desperacji szukam i szukam, i znalazłem jakiś trop

w schematach zamieszczonych w downloadzie znalazłem na stronie: Moduł zespolony w kabinie UCH (645)

wg mnie chodzi o wtyczkę PE3, ta która ma aż 30 ścieżek, odpowiada ona właśnie za to wszystko co u mnie wsytępuje, jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale wg tabeli właśnie te rzeczy u mnie nie działają - w skrócie to immobilaizer, wycieraczki, szyba kierowcy, ogrzewanie szyby, wycieraczki, prędkosć ich i wszystko co z tym związane itd., z resztą jak ktoś to czyta to sam zobaczy na załączonym schemacie

teraz pytanie: czy może być to błacha sprawa, ze wtyczka ta po prostu nie łączy?

czy dostanę sie do tego UHC bez rozbierania pół samochodu?

czy to w okolicach bezpieczników?

chciałbym to sprawdzić przed udaniem się do elektryka który mnie ładnie szczyści :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sprawdzone

 

Dodano: 18 paź 2012 - 19:23

auto naprawione <czerwona>

nie uwierzycie co było przyczyną...

a było nią spalony silniczek od spryskiwacza przedniej szyby B) :) :) :)

elektryk zapytał czy aby na pewno nie było tak: jechałem, włączyłem wycieraczki i chciałem spryskiwaczem szybkę wyczyścić i czy w tym momencie nie zatrzyamały się wycieraczki i auto zgasło?

- tak było, wlaśnie dokładnie :P

okazało się, że silniczek jest na tym samym obwodzie co blokada i rozruch silnika, więc spalony silniczek zablokował wszystko :)

zatem część wymieniona na nową, oryginalną od renaulta, co by tani zamiennik za jakiś czas nie spowodował powtórki z rozrywki :)

Czego to się człowiek jeszcze nie dowie... będąc a jakże szczęśliwem posiadaczem auta marki RENAULT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Gdyby nawet tak było, że jest to na jednym obwodzie, to chyba musiałoby być połączone szeregowo. <czerwona> Chyba, że silniczek spryskiwacza zrobił zwarcie i wywalił bezpiecznik tego obwodu, ale pisałeś, że bezpieczniki były ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!