Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka 4103. Samochód gaśnie.


Rekomendowane odpowiedzi

Megane 1.6 8v nagle w czasie jazdy potrafiła mi zgasnąć. Odpalałem ją i jechałem dalej.

Następnie objawy sie nasiliły. Gasła coraz częściej. Zdarzało się, że kilkakrotnie ją musiałem odpalać.

Ostatnie objawy to to, że nawet jak ją odpale to samochód jest tak jakby słaby.

Co najdziwniejsze jak ruszam do przodu to jeszcze jedzie. Jak chce ruszyc do tyłu na wstecznym to pojawia się tylko szrpnięcie na obrotach i tak jak by ją cos zdusiło. Szarpnięcie obrotów jest także widoczne na obrotomierzu.

 

Podpiołem sie do kompa i zapisuje na nim usterke 4103- czyli brak zasilania urządzenia sterującego.

 

Elektronik, który mi to przeglądał stwierdził, że to modół coś szwankuje i odesłano ten modół do naprawy.

 

Czy miał ktoś taki przypadek lub wie o co to może chodzić z tą usterką 4103. Zdaje sie że to typowa usterka przy megankach, tylko nie jestem do końca przekonany czy jest to związany z modułem.

 

[ Dodano: 2007-11-06, 12:28 ]

Oddałem do warsztatu. Samochód działa. Co zrobili nie wiem. Napewno przeczyścili styki masowe i czujniki. Modół tez był w naprawie - co robili nie wiem.

Na wolnych obrotach troche skacze wskazówka, ale w sumie zawsze ten samochodzik miał takie odchylenia okresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam megane2 2003 16v 1.6 91000km

Mam to auto dopiero dwa miesiące, więc nie wiem jakie może mieć usterki ukryte...

 

Właśnie dzis przytrafiło mi się to, że silnik mi zgasł podczas jazdy!!

Silnik zgasł ale cała elektryka działała: oświetlenie deski, światła, nadmuch, wspomaganie, radio. Włączyło się oświetlenie kabiny i na wyświetlaczu standardowy napis o wciśnięciu sprzęgła i naciśnięciu start, zrobiłem to silnik zaczął pracować. Po kilku metrach znowu ta sama sytuacja!! Później już działał normalnie. O co chodzi????????? Czy mam żałować że go kupiłem???? :shock: :cry: :cry:

post-4065-1195339984_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny samochód masz i nie sprzedaj go z byle powodu.

Meganki maja duzo elektroniki, a ta w każdym samochodzie daje popalić.

 

Z Twoim problemem nie obejdzie sie bez jazdy do warsztatu i odczytania histori usterek.

Koszt podpięcia 40zł naprawa usterki to kwestia jakiejs stówy pewnie.

 

Nie łam sie.

Opisz co było i co zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w następny poniedziałek pojade do servisu RENAULT. W niedziele nie jeżdziłem autem, a dziś jak wracałem z pracy znowu mi zgasł!! jeszcze rozumiem jak byłby silnik zimny ale przejechałem 10km, wrzucam na luz i mi zgasł!! wrrr!! a było tak fajnie jak się nic nie działo!! :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie podczas jazdy, gdy wrzucam na luz (przy przekładaniu biegówe nie gaśnie) Wtedy strzałka obrotościomierza np. z 3 spada sobie od razu do 0 i włącza się oświetlenie kabiny, auto cały czas na luzie się toczy wciskam sprzegło i naciskam start i auto odpala i jade dalej. W sobote w nocy dwa razy mi zgasł a dziś raz. ciekawe jak jutro będzie. :roll: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu.

Słyszałeś o czymś takim jak silniczek krokowy, czyli regulator obrotów biegu jałowego?

To co piszesz to typowy problem, który może być wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania tego urządzenia.

 

Pozostaje otwarta kwestia dlaczego podczas jazdy wrzucasz na luz.

Cos mi sie wydaje ze nie jest to dobry sposób.

Dokładnie nie wiem w czym tkwi problem z jazdą na luzie, ale zauważyłem, ze Ci co tak robią maja problemy z samochodem.

 

Jedż do byle mechanika to Ci sprawdzi ten silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz wrzucam po to aby np. na luzie dojechać pod czerwone światło. Silnik nie gaśnie co chwile jak dam na luz, normalnie schodzi na niskie obroty, tylko od soboty coś z nim nie tak ze się czasami wyłączy. Nie znam się na silnikach itp. w nast. poniedziałek jade do servisu i podłączą się do kompa.

Oby usterka nie była droga bo nie będę miał na zimówki i będę jeżdzić na letnich

205/55 r16 :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w servisie Renault.

Komputer pokazywał tylko błąd dotyczący wałka rozrządu, ale facet mówił ze czasami taki błąd jest gdy silnik co chwile gaśnie i gdy co chwile się go odpala. Usunął bład i później już go nie było.

Co zrobiono:

- czyszczenie przepustnicy bo była dość brudna,

- sprawdzenie iskry na cewkach, przeczyszczenie cewek i posmarowanie ich jakaś specjalną pastą

- sprawdzenie świec: stan idealny.

Przy okazji zmienili mi język komputera z francuskiego na angielski. Dopiero wersje po liftingu mają język polski(szkoda)

Po tym wszystkim mechanik zabrał mnie na jazde próbną... hohoho nie wiedziałem ze moja MEGI potrafi tak jeżdzić...(nowy asfalt, ciasne zakręty, gaz do dechy itp.) ręce miałem mokre... :-o

na biegu 2 było 6500 obr. :) :) :-P

Ogólnie silnik nie gaśnie i lepiej reaguje na gaz.

 

Prawdopodobnie w sobote jade na: sprawdzenie łożysk MC-persona bo przy skręcaniu stukają i łożyska w przednim prawym kole.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!