Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierównomierna praca silnika


gregos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dwóch tygodni jestem posiadaczem renault megane 1.6 16v z 99r :-) .Jest to mój pierwszy francuzki samochód, i nie wiem czy objawy które zauważyłem są w tych typach normalne, czy też ten typ tak ma. Otóż zauważyłem że; a) silnik jest ciężko uruchomić w wilgotne dni, b)przy zimnym silniku autko jest mułowate i mam wrażenie że pali na trzy gary, c) na ssaniu i później już podczas normalnej pracy silnik pracuje równo jednak daje się odczuć szarpnięcia :roll: czy te wszystkie objawy może powodować czujnik położenia wału :-) Aha wsamochodzie jest zamontowana sekwencyjna instalacja gazowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie także 1,6 16V w Scenicu 99r, nie ma LPG, ale to nie w tym jest szkopuł. Neguje, "w tych typach" to nie jest normalne a u mnie nie występują żadne objawy przymulenia w zimne dni. Obstawiam u Ciebie cewke (ki). Oblookaj jakiej firmy masz. Jeżeli inne niż Denso należy zwrócić na nie szczególną uwagę. Czujnik położenia wału profilaktycznie wyjmij i wyczyść (dwie śrubki na obudowie skrzyni od góry) choć objawy nie wskazują na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za porady. A więc po przebrnięciu przez całe forum podwinąłem rękawy :-) i wząłem się do roboty, okazało się że; świece są zużyte, czujnik położenia wału zabrudzony, i walnięty wtryskiwacz benzyny na drugim cylindrze :shock: . Zniknęły wszystkie objawy nierównomiernej pracy, no....poza tymi szarpnięciami co jakiś cykl silnika na wolnych obrotach, może ktoś jednak wie co to może być :-) mnie brakuje już pomysłów co to jest, więc dochodze pomał do wniosku że ten typ tak ma :roll: chociarz nie bardzo w to wierze :evil:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!