Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

cała elektryka działa a meganka nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

immobilizer niewiem? i

Jak na pych pali to nie będzie imobil. bo by zaraz potem zgasła.

A jak przekręcasz kluczyk to nie przygasają kontrolki?

Sprawdź przewody od akumulat. i sprawdź czy naładowany :!:

A słyszysz jakby "stuk" przy załączeniu rozrusznika czy całkiem cisza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na parkingu meganka 1,6 rok96 nie odpaliła ,choć cała elektryka działa gdy kluczyk sie przekręci nawet nie drgnie .prosze o pomoc

 

Z pewnością rozrusznik nie ma masy. To czesto występująca wada u starszych meganek. Ze wzgledu na położenie rozrusznika do naprawy potrzebny jest kanał lub podnosnik warsztatowy. Trzeba odkrecic przewód masowy rozrusznika, wyczyscic go papierem sciernym, posmarowac smarem /najlepiej miedziowym lub grafitowym/ i zamontowac ponownie. Uczciwy mechanik zrobi Ci to w ramach reklamy firmy za frico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

megane 96 1.4 + lpg Mam podobny problem, przekręcam kluczyk i słychać tylko cichy dźwięk (przez chwilke). Rozrusznik wcale nie kręci a był wczoraj wymieniany (spalił sie bo kluczyk nie odbijał) Od mechanika zdołałem tylko zajechać na stację benzynową i do domu, a gdy pod domem wyłączyłem silnik już sie nie zapalał. Myślałem że to może akumulator ale po naładowaniu było bez zmian. Może to coś ze stacyjką, ale wszystkie lampki sie palą. Myślą również ze to nie problem z immobiliserem bo wstukiwałem kod :-(

 

 

PS. nie znam sie na samochodach ale próbowałem to jakoś wytłumaczyć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dalej obstawiał na rozrusznik bo pewnie nie wymieniałeś go na nowy :!::mrgreen:

Ja robił ci to elektryk to bym znowu do niego pojechał i trochę powiedział, że robił kasę wziął a nie zrobił. Sprawdź jeszcze czy dobrze klemy masz dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam taki sam problem jak opisywał pierwszy forumowić w tym wątku, i mam problem w którym miejscu dojde do rozrusznika bo podejrzewam poluzowanie się kostki (było tak przy kupni, mechanik oglądał kabel poruszył a później kostka się odczepiła i nie kręcił) ale miechanik wzioł łape do środka wsadził (do komory) i powiedział że kostka się obluzowała. Teraz właśnie niewiem gdzie znajde tą kostkę w którym miejscu, podejrzewam że jak gaz był robiony poluzowano ją i od drgań wypadła. Zgóry dzięki za pomoc (może ktoś ma jakiś rysunek pomocniczy) silnik K7M rocznik 1998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam a ja mam jeszcze inny problem i licze ze ktos mi szybko na to odpowie bo auto zostalo u eletryka i zostalo bo nie moglem odjechać! mianowicie jak przkrece zapłon to nie zapla mi sie ta kontrolka od wtreyskow taka pomarańczowa śiateczka czy tez piorunek i nie słychać przy tym pompki wcale. A zaczeło się od tego że jak jechałem to mi auto zgasło i już nie mogłem odpalić po jakimś czasie ruszania kablami probowania odpaliła a teraz już nic nie pomaga ! prosze pilnie o porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!