Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ustawienie Poduszki przy rozrządzie ? Drgania i Wibracje. . .


NaGeeR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszytskim mam pytanko odnośnie ustawienie poduszki przy rozrządzie, powiem po krótce co sie dzieje i co jest powodem zalozenia tego tematu. Przy niskich temperaturach otoczenia odczuwalne po rannym odpaleniu samochodu drgania/wibracje przenoszone są na karoserie juz przy pierwszym samym odpaleniu slyszalne jest takie dzwiek z prawej strony od strony pasażera. Drgania odczuwalne są na karoseri, w środku na kokpicie, na przednim fotelu, na kierownicy. Ostatnimy czasy przesunolem troszke tą poduszke bardziej do błotnika i drgania z kierownicy juz nie sa taie duze natomiast nie wiem czy poduszka nie powinna isc bardziej do przodu auta. Mianowicie jadac jeszcze po drodze odczuwalne jest wlasnie od strony pasazera takie dudnienie wszyscy twierdza ze to wlasnie owa poduszka, po ostatnim ustawienie dudnienie jest jak by mniej odczuwalne. Natomiast drgania wibracje pozostaly przy dodawaniu gazu odczuwalne w kabinie jest jak by silnik o cos sie obijal w komorze. Jesyt to bardzo denerwujące Nadmienie ze poprzez takie zachowanie zstala wymieniona poduszka wlasnie przy rozrządzie na Firmy SASIC i poduszka tylna rónież tak zwany łącznik Na firmy HUTCHINSON. Teraz bede wymienial tą pod zbiorniczkiem wyrównawczym bo juz nie wiem co moze byc tegfo powodem. Jeśli to możliwe i jak ktoś z was wie jak powinn a byc ustawiona poduszka przyrozrządzie to prosze o wasze wypowiedzi ewentualnie prosil bym o wyslanie na mejla zdjecie jak wy macie ustawioną poduszke oczywiscie jesli nie macie takich objawów. Z Góry dziękujęmail [email protected]

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi

 

 

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mechanik, już sam nie wiem co może być powodem tego 2 z 3 poduszek wymienione teraz bede wymieniał 3. Jak to wszystko sie potoczy zobaczymy, mam nadzieje ze mój problem się rozwiąże oczywiście jak uporam się z tym podziele się tutaj z resztą forumowiczów co było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć wszytskim mam pytanko odnośnie ustawienie poduszki przy rozrządzie, powiem po krótce co sie dzieje i co jest powodem zalozenia tego tematu. Przy niskich temperaturach otoczenia odczuwalne po rannym odpaleniu samochodu drgania/wibracje przenoszone są na karoserie juz przy pierwszym samym odpaleniu slyszalne jest takie dzwiek z prawej strony od strony pasażera. Drgania odczuwalne są na karoseri, w środku na kokpicie, na przednim fotelu, na kierownicy. Ostatnimy czasy przesunolem troszke tą poduszke bardziej do błotnika i drgania z kierownicy juz nie sa taie duze natomiast nie wiem czy poduszka nie powinna isc bardziej do przodu auta. Mianowicie jadac jeszcze po drodze odczuwalne jest wlasnie od strony pasazera takie dudnienie wszyscy twierdza ze to wlasnie owa poduszka, po ostatnim ustawienie dudnienie jest jak by mniej odczuwalne. Natomiast drgania wibracje pozostaly przy dodawaniu gazu odczuwalne w kabinie jest jak by silnik o cos sie obijal w komorze. Jesyt to bardzo denerwujące Nadmienie ze poprzez takie zachowanie zstala wymieniona poduszka wlasnie przy rozrządzie na Firmy SASIC i poduszka tylna rónież tak zwany łącznik Na firmy HUTCHINSON. Teraz bede wymienial tą pod zbiorniczkiem wyrównawczym bo juz nie wiem co moze byc tegfo powodem. Jeśli to możliwe i jak ktoś z was wie jak powinn a byc ustawiona poduszka przyrozrządzie to prosze o wasze wypowiedzi ewentualnie prosil bym o wyslanie na mejla zdjecie jak wy macie ustawioną poduszke oczywiscie jesli nie macie takich objawów. Z Góry dziękujęmail [email protected]

czesc mam ten sam problem wymienilem na zamiennik i jest jeszcze gozej co to moze byc prosze pomóż moze zle ustawiona

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

ortografia !!!

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej glut więc sprawa wygląda następująco, ja prawdę mówiąc też troszke z tym walczyłem. Jak już czytałeś wszystko zaczeło się od momentu wymiany rozrządu, następnie jak zimniej zrobiło na dworze więc wszystko się zaczeło latem objawów zero. Sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak że została założona stara poduszka i nie moge powiedzieć bo jest naprawde autko nie do poznania. Żadnych objawów nie ma napewno nie takich jak wcześniej, jeśli masz jakie kolwiek pytanie proszę pisz na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć wszystkim odgrzeje kotleta, co do ustawienia poduszki tak jak pisałem na początku wydaje mi się że ustawienie poduszki względem silnika ma bardzo duże znaczenie. Dodam też że od ostatniego postu do teraz odczuwam stuk po wjechaniu w obnizenie obniżeniu drogi bądź po wjechaniu na nieróność nierówność, zastanawia mnie bowiem to czy właśnie nie jest za to odpowiedzialne ustawienie poduszki. Po ostatniej regulacji było dobrze aż do teraz nie wiem czy to jest właśnie tym spowodowane jak ktoś z was się z tym spotkał proszę dajcie znać. Macie jakieś pytania piszcie napewno na pewno odpowiem. Pozdrawiam...

 

Dodano: 01 mar 2015 - 21:42

Witam po jakimś czasie, czy może ktoś zaczerpnoł zaczerpnął wiedzy w temacie ustawienia tej poduszki przy rozrządzie. Jeśli tak to proszę napisać ewentualnie zdjęcie mile widziane z ustawioną poprawnie poduszką silnika. Pozdrawiam...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!