Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Duże ubytki oleju... pomocy


dziubdziok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów kupiłem Scenica 2004 1.5 dci 80 km.. w anglii mieszkam i pracuje...

Autko dość sprawne zrobiłem rozrxąd nakrecone ma 90 tys mil (150,000 km)tutaj przebiegi faktyczne...

Co mnie martwi duże ubytki oleju przy kupnie sprawdzajac olej byl a gdy na drugi dzien wymienialem spuścilem doslownie maks 2 litry. Troche mnie to przerazilo później wyczytalem ze te bagnetu w tych silnikach tak pokazuja( musi postac zeby dokladnie zobaczyc u mnie tez tak jest ze z jednej strony bagnetu pol stanu a z drugiej min). Zalalem castrola magnateca 10W 40. Wlalem 4 litry jakies zrobilem 300 mil i dolalem mu jakies 0.5 litry. I gdy wlalem bulo jakies niecale pol po dolaniu teraz jest tylko min.

Podczas wymiany rozrzadu mowilem mechanikowi zdziwil sie ze tyle bierze moze turbo no nie wiedzial... Sadze ze turbo nie bo nie kopci duzo.

Troche kopci na siwo ale co zauwazylem to jesli jade na biegu z gorki bez nogi trzymanej na pedale i pozniej dodam gazu to wtedy widac w lusterku ze kopci.

Autko mocne zbiera sie ladnie rano pali od strzala. wyczytalem ze odma moze to byc. Obawiam sie najgorszego czyli pierscieni a wiem ze tutaj nikt tego nie robi

W angli sa tylko wymieniacze czesci a nie mechanicy.

Moze sie ktos spotkal z takim probleme. Jutro mysle zerknac do filtra powietrza wymienic zobaczyc wszystkie przewody od fitlra fo turba i tugdzie ta puszka jest ten grzybek chyba to odma.

Aha Jesli odkrece korek od wlewu nie kopci jedynie troszke z bagnetu ale bardziej bym powiedzial ze sa to opary delikatne. mialem autko citroena ktory byl skonczony to tam byl ciufcia z bagnetu i z wlewu.

AHA najwazniejsze silnik nie ma zadnych wyciekow suchy wszystko ok.

Może EGR ma cos do tego sprobowac go odpiac...

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

 

 

 

Dodano: 12 lis 2012 - 20:32

zadnych pomyslow panowie...

Edytowane przez dziubdziok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!