Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przygotowanie przed malowaniem - pomocy :)


Adin_sdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuję swoją megankę do odświeżenia blachy i czarnych elmentów karoserii. Autko jest granatowe i posiada wiele drobnych rysek, kilka otarć, ostatnio nawet pokazała się ruda i pęcherzyki przy tylnich nadkolach. Po kilku amatorskich polerkach plastiki straciły swój kolor. W zwązku z przygotowaniem do odświeżenia mam kilka pytań. Jak zdjąć czarne listwy przy drzwiach. Czy da się też zdjąć te ze zderzaków?? W jaki sposób zdjąć zewnętrzną część podszybia i listwy na dachu?? Klamki łatwo zdjąć zaczynając od ściągnięcia boczków? Zależy mi by czarne elementy pomalować czarną matową farbą w sprayu, klamki i lusterka w kolorze samochodu ;-) Może macie jeszcze jakieś pomysły zanim zabiorę się do roboty?? Wszelkie propozycje mile widziane a priorytetowo odpowiedzi na moje pytania. Wrzucam kilka zdjąć samochodu do podglądu. Oczekuję dużej ilości obfitych odpowiedzi. Pozdrawiam

dsc04193x.jpg

dsc04189k.jpg

Edytowane przez Adin_sdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listew na drzwiach, a klamek na 100%, potrzebne zdjęcie tapicerki drzwi, jak tego dokonać masz w manualu w downloadzie.

Listy ze zderzaka najlepiej odłączyć po zdjęciu zderzaków i odbezpieczeniu zatrzasków od środka.

Lusterka zewnętrzne odkręcisz jak zdemontujesz trójkątne plastiki w drzwiach.

Antena do odkręcenia po demontażu lampki i jej osłony w podsufitce.

Plastiki podszybia, po demontażu wycieraczek wszystko stanie się jasne.

Co tu więcej pisać, by zaspokoić Twoje pragnienie???

Oczekuję dużej ilości obfitych odpowiedzi

Chyba tylko tyle, że wszystko jest na forum, wystarczy to przeczytać i nie zmuszać innych do ponownego przepisywania tych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do lusterek to malować całe razem z trójkącikami czy sam panel tylni? Jak zdjąć te listwy z dachu? Mam nadzieję, że efekt będzie pioronujący bo chcę sprzedać ten samochód do marca ;) Przegląd się w nim kończy stąd pośpiech a poza tym marzy mi się silnik 1.6 ;) No i może wersja po liftingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa listwy dachowe...... wydłubujesz, chyba od tyłu, też to gdzieś jest opisane, zaopatrz się w odpowiednie spinki, bo te co masz zapewne ulegną zniszczeniu.

Co do sposobu malowania..... Twój cyrk Twoje małpy..

Ja bym jednak tego auta nie malował przed sprzedażą, a przynajmniej chętniej kupiłbym takie gdzie widać jego stan, jak świeżo pomalowane i to jeszcze fikuśnie, odbiegająco od fabrycznego.

Trudno będzie trafić na klienta z takimi samymi upodobaniami jakie Ty masz.

Poza tym, takie świeżutkie od lakiernika, to zawsze podejrzenie o próbie ukrycia felerów, dziur, szpachli itp. Wzbudza podejrzenia. Zainwestujesz i nie odzyskasz tego co włożyłeś. (albo zrobisz na wariata za grosze i tylko na oko, co i tak za niedługo nabywca wytropi bo samo wyjdzie na wierzch) Jest masa aut młodszych, niemalowanych i nie potrafią się sprzedać.

Ja bym sobie odpuścił ten pomysł.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!