Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zużycie paliwa


shimon82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Opiszę historię choroby od początku.

1. Zaczęło się się od falujących obrotów na biegu jałowym i znacznym wzroście zużycia paliwa przy temperaturach wrześniowych - a więc nie ma mowy o mrozie. Problem rozwiązałem przez wymianę uszczelek przepustnicy, czyszczenie tejże oraz uszczelnienie kolektora dolotowego. Falowanie ustało.

2. Pozostał nadal problem większego zużycia paliwa (obecnie pali 10 l / 100 km) i dodatkowo pojawił się problem spadku mocy przy zimnym silniku. Właściwie to pojawiło się coś w stylu zjawiska podobnego do turbodziury w silnikach doładowanych.

3. Nie wiem czy wkręciłem sobie jakiś film ale mam wrażenie że samochód chleje najwięcej paliwa w sytuacji gdy zostanie rano uruchomiony, przejedzie kilometr lub dwa, krótki postój na zgaszonym silniku i ponowne odpalenie. Wskazówka poziomu paliwa jest już zauważalnie niżej niż przed chwilą. What the f***?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie tez tyle pali? moja w mieście tyle samo,co twoja ale w trasie już mniej ok 8. tez na zimnym jest mułowata czasem. wlasnie jestem w trakcie diagnozowania innej usterki,

ale możliwe, że tez ze spalanim ma to związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście 9,5.

Latem w trasie spalił mi 6,4 l.

We wrześniu, jak nastały chłodne dni spalanie skoczyło do ok. 10l

 

Z kolei spadek mocy pojawił się po resecie kompa, który wykonałem podczas naprawy szczelności przepustnicy.

 

Co do zużycia paliwa przy rozruchu stwierdzam, że nie jest to moja fanaberia tylko fakt. Strzałka po uruchomieniu, zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu zmieniła swoje położenie o dwukrotność swojej grubości. To tak jakby samochód wychlał ponad litr paliwa na start!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem w trakcie diagnozowania innej usterki,

ale możliwe, że tez ze spalanim ma to związek

Ma,ma..jak najbardziej...8l to za dużo w trasie,tyle to palił mi Passat kombi 1.8, u Ciebie 6,5 chyba powinno być.

Automatyka została wymyślona dla kierowców którzy chca tylko wsiąść,przekręcić kluczyk i jechać. Gdyby nie ,,ekologia'',katalizatory,DPF-y i inne ustrojstwa to przy dzisiejszej technice można by uzyskać wynik 3,5-4l/100km przy silnikach 1,2 o mocy 100KM.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia paliwa przy rozruchu stwierdzam, że nie jest to moja fanaberia tylko fakt. Strzałka po uruchomieniu, zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu zmieniła swoje położenie o dwukrotność swojej grubości. To tak jakby samochód wychlał ponad litr paliwa na start!!!

Kolego tak się nie sprawdza zużycia paliwa. Wystarczy jak pływak stanie w innej pozycji i strzałka inaczej pokaże. I aby silnik spalił litr paliwa potrzebuje czasu a dokładniej około 60 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy ;)

Ok, przyjmuję tę argumentację. Ale żeby nie było wątpliwości spalanie sprawdziłem, również poprzez zalanie baku do fula przejechaniu ponad 100 km w cyklu miejskim i ponownym zalaniu przy tym samym dystrybutorze do pierwszego "odbicia". Wynik - auto chleje prawie 10 l. To z pewnością zbyt dużo.

Zamierzam wybrać się do mechaniora, który podepnie auto pod komputer i może czegoś się dowie. Ja podpiąłem się ELM237 i przeskanowałem auto scan masterem. Niestety wyświetlane wyniki dotyczą tylko braku błędów. Cała reszta to "brak danych".

Mam nadzieję, że mechanik ma odpowiedni interface do kompletnego skanu...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem, ale odkąd tankuję benzynę i gaz w Niemczech, auto pali mi 6 l/100 km na trasie i ok. 8 l/100 km w mieście. Gazu wchodzi mi do zbiornika 2 l mniej, niż w Polsce, a przejeżdżam na tym 20 km więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w porywach osiąga 5,8 ale przewaznie 5,3 przy jeździe przepisowej na trasie..tylko,że ja jestem eksperymentatorem i do wszystkich swoich 9 autek aplikowałem wynalazki wszelakie do oleju,paliwa,itp..nie zaszkodziło,kilka z nich jeździ do dziś ;)

 

Dodano: 01 gru 2012 - 17:25

Gazu 100-130 km/h, pali mi 7,5 l/100 km.

To dobry wynik..bardzo dobry powiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik osiągam z trzema osobami na pokładzie (+ja, jako kierowca). Jeżeli jedzie nas pięcioro, Megi wciąga 8l /100 km. Jak jadę sam, zadowoli się 6,8-7 l/ 100km. Nie mówiąc już o tym, że auto pracuje jakby miało więcej mocy, niż ma faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykłe 3 Ohm, dysze 1,7 mm. Ale robiłem od nowa nawierty w kolektorze (ściągałem go i wierciłem). Dysze są teraz skierowane do silnika pod kątem ok. 30-40o i myślę, że to ma największy wpływ na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!