Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znów mam problem z klimą, a raczej jej brakiem. Używam klimy dość często, nie tylko w okresie letnim ale i jesienno,zimowo, wiosennym, zawsze kiedy mam zaparowane szyby, by osuszyć wnetrze. Pare miesiecy temu miałem problem też z załączaniem klimy. Okazało się, że to piny w złączu przy sprzęgle były zaśniedziałe. Szybkie czyszczenie i osuszenie gniazda rozwiązało problem. Jednak teraz problem wydaje mi sie poważniejszy. Występują bowiem objawy jakich nie miałem poprzedniego razu. Mianowicie, zauważyłem, że po naciśnieciu przycisku AC klima jakby chciała odpalić,ale niestey nie startuje. Wyrażne zauważalne jest przygaśniecie silnika (dodatkowe obciążenie), zauważalne znikome przygaśnięcie oświetlenia ( co potwierdza zadziałanie czegoś tam) ale niestety nie ma tego magicznego "klik" na elektrosprzęgle i co za tym idzie nie uruchamia sie srężarka. obawiam sie najgorszego, tego, że padła mi sprężarka. Ja wiedze to tak, łączam klime, sygnał, po diagnozie cisnienia, temperatury, położenia przełącznika nawiewu idzie do elektrosprzegła. tam dochodzi i ... no i tu uż nie wiem. przygasniecie silnika i swiatel wskazuje na to, że idzie napięcie na cewki elektrosprzęgła, ale nie wiem dlaczego nie załącza.. albo sprężara jest zatarta i sprzęgło nie daje rady z wprawieniem jej w ruch obrotowy co skutkuje natychmiastowym rozłączniem, albo samo elektrosprzegło jest walnięte. Zastanawiające jest to przygasniecie silnika i swiateł. jakby chciała wystartować a nie mogła..

Zamierzam pominąć czujnik ciesnienia by awarię jego wykluczyć na początku. Następnie podepne napięcie z aku bezpośrednio do elektrosprzęgła i zobaczę co nastąpi. Boję sie jednak, że jak jest walnięta sprężarka, to mogę ją doszczętnie uszkodzić..

Proszę o poradę, co powinienem w pierwszej kolejności zrobić a czego raczej nie robić by nie pogorszyć sytuacji.

 

Klima manualna, próba odpalenia na każdym z 4 zakresów nawiewu

 

dzieki za wszelkie wskazówki, stempel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij clipa, powinien dokładnie wskazać co jest problemem. W tych autach najczęstszym problemem jest brak kontaktu na wtyczce od sprzęgła i czujnika ciśnienia. Czasami przełamują się kable przy samych wtyczkach i raz łączy, raz nie. Jak nie ma ciśnienia w układzie to tez nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

tyle,że wtedy nie przygasałby silnik. bo gdyby nie był drożny któryś z kabli czy szwankowałoby któreś połączenie na wtyczkach po prostu nie doszłoby napięcie na elektrosprzęgło. Myśle, że kluczowe jest tu to przygasanie silnika i świateł..

Edytowane przez meganecoupe02
Regulamin się kłania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak clip powinien pokazać czego dotyczy problem. Na wiosnę miałem mnóstwo podpięć z powodu niedziałającej klimy i zdecydowana większość klientów potwierdziła poprawną diagnozę komputera.

Pamiętam, że w niektórych modelach występował błąd sprężarki i była akcja serwisowa, która polegałą na usunięciu usterki i przeprogramowaniu komputera. Niestety nie pamiętam, który to był błąd, ale czesto nakładał się z uszkodzoną wtyczką przy sprzęgle sprężarki klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

i dalej jestem w czarnej ....

byłem u gostka od klimy. Pieknie zrobił mi serwis czynnika. Wyciągnął, sprawdził układ na podciśnieniu i nadciśnieniu, wpuścił czynnik ze swieżym olejem itd.. a klima jak nie dzialala tak nie działa. sprawdziliśmy czujnik ciśnienia - jest OK, pusciliśmy 12V bezpośrednio na cewke elektrosprzęgła, sprężara zadziałała.. a klima jak działać nie chce tak nie chce..

reasumując:

nadmuch w kabibe dziala,

sprężarka zatarta nie jest,

cewki na elektrosprzęgle sa OK,

czujnik cisnienia jest OK

bezpieczniki sprawdzilem...

wiec dlaczego do jasnej ciasnej klima nie dziala??

jakieś pomysły?

nie podlączałem auta ostatnio pod clipa, czy może być tak, że są jakieś błedy które wymagaja zresetowania by klima ruszyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podlączałem auta ostatnio pod clipa, czy może być tak, że są jakieś błedy które wymagaja zresetowania by klima ruszyła?

I podejrzewam, że tutaj pies pogrzebany. Szkoda tylko ,że od tego nie zacząłeś :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!