Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , po przeczytaniu 70 postów na temat abs muszę was prosić o radę.

Mój abs (pierwszy sezon zimowy) odpala się poprawnie. gwałtowne hamowania latem nie robiły na nim wrażenia. ale próba hamowania na śniegu - fiasko, pulsowanie pedału po wciśnięciu hamulca na 1 cm oraz brak jakiegokolwiek efektu hamowania.

Przeżyłem pierwszą jazdę po śniegu. sprawdziłem przewody w nadkolach oraz tarcze ząbkowane w piastach, bezpieczniki. chociaż objawy były inne sprawdzę asystenta hamowania i złącze komputera abs oraz napięcia w złączach czujników abs (2,3VDC).

O postępach będę informował , może komuś się przyda. jak nie dam rady to spróbuję pojeździć z wyciągniętym bezpiecznikiem abs. Czekając na porady do usłyszenia.

 

W naszym języku, zdania zaczynamy WIELKĄ literą - proszę poprawić tekst - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wybaczcie, że pytam o takie rzeczy, ale to jest mój pierwszy post na tym forum :) Otóż mam RM I z roku 96. Z tego co mi wiadomo, samochód ma ABS, tylke, że go nie ma :-? Próbowałem na asfalcie i nic. Opony stają dęba. Czy moglibyście mi poradzić, bądź podesłać jaki link co mam zrobić i gdzie sprawdzić ewentualne urwanie kabla bądź przetarcie czujników? Pomóżcie.

 

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zegarach masz lampkę ABS , która zapala się po przekręceniu kluczyka na 3s.

Jeżeli po 3s gaśnie oznacza to obecność wszystkich napięć w sterującym urządzeniu abs , które jest przykręcone pod pompą hydrauliki abs (za prawym reflektorem poniżej - patrząc w kierunku jazdy).

Wszystkie poprzednie posty dotyczyły świecenia lampki abs podczas jazdy ale u mnie abs testuje się poprawnie i podczas jazdy nie świeci.

Przy próbie dotknięcia hamulca (jazda na śniegu) pedał twardnieje i pulsuje - nie można uruchomić hamulców. To jest moje pytanie: czy ktoś się z tym spotkał?

Po wyjęciu bezpiecznika 5A w kabinie(ABS) auto hamuje poprawnie , świeci się :ABS, SERV, STOP ; brak wskazań prędkościomierza.Dziś przeczyściłem złącze ABS-u.

P.S Bronius

Jeździłem Nissanem i Oplem z ABS-em i hamowały na śniegu utrzymując kierunek na wprost. Tyle wystarczy kierowcy do uniknięcia rowu lub drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w serwisie Bosh-a; abs sprawny a fachowiec przejechał się moją megi i stwierdził , że abs działa normalnie. Zrobiłem próby na zamarzniętym i mokrym śniegu oraz przejechałem się Mondeo kolegi. Wnioski :

1.ABS działa lepiej po wciśnięciu sprzęgła (odciążenie silnika , zmiana w podciśnieniu serwa ?) zarówno na mokrym jak i zmarzniętym śniegu.

2.Przy gwałtownym hamowaniu brak kontroli siły hamowania

3.Lepiej hamuje przy delikatnym zwiększaniu nacisku na hamulec

4.Na lodzie z 60km/h przy hamowaniu z abs auto mieści się na swoim torze jazdy (nie znosi na boki)

5.Działa to wszystko dziwnie - ale skutecznie. No i trzeba trenować.

6.Fachowiec powiedział , że normalnie to działa w mesiu z ESP i ABS(niewyczuwalnie).

7.Zabrudzone ząbki pierścieni abs-u nie przeszkadzają (indukcja B przez błoto działa)

Jakby jakieś problemy z abs to piszcie - jestem już 1/2 fachowca.

Pozdrawiam , Prezesa przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!