Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

na czym zawieszony jest wydech?


Rozio

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odp.

Jutro podjadę na kanał i zobaczę dokładnie co mi tam stuka.

Zastanawia mnie tylko to że nie widać z tyłu samochodu zeby mi jakoś rura wydechowa wisiała...a jednak bije o podwozie mniej/więcej w okolicy tylnej kanapy(dokładnie czuć to pod nogami gdy się jedzie z tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że puści lekką na mocowaniu (obejma mocująca) końcowego ze środkowy i już będzie stukało o podwozie - o osłonę. Może wypiął się końcowy z mocowania - powinien trzymać w 3 miejscach - dwa z tyłu jedno z przodu tego tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :mrgreen: Jeżeli mogę coś poradzić to trzeba po zmianie tych trzech gumowych uchwytów można lekko wyprofilować początkowy odcinek tłumika tylnego- podłóż belkę drewnianą i lekko pociągnij w dół za koniec tłumika tylnego, jeżeli oczywiście będzie dalej pukało. Wyprofiluj również lekko w stronę lewą - lepiej jak może pukać lekko w okładzinę zderzaka- nic nie słychac niż w ramę metalową słychać jak cholera :) I mam dla ciebie jeszcze jedną smutną nowinę ten cały wydech jest słabiutki :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie musiałem wymieniac tych gumowych uchwytów bo były w porzadku. Zrobiłem tak jak napisałeś...lekko "wyprofilowałem" tylną cześć wydechu za pomocą deski ;-) Nie wiem co to dało ale teraz wogóle nie stuka o podwozie.

Co do stanu mojego wydechu to z tego co widziałem to nie jest jeszcze aż tak tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

koledzy u mnie jest jeszcze jedno mocowanie wydechu a mianowicie w tym odcinku przed katalizatorem jest metalowe mocowanie które z drugiej strony przykręcone jest do łapy trzeciej centralnej poduszki (takeij okrągłej) silnika. Jest wkrecone normalnie śrubą a gwint jest właśnie w tej łapie poduszki. To mocowanie jest ważne przynajemniej w przypadku mojego 1,6 8V ponieważ odciąża cały kolektor wydechowy (kiedyś mi pękł przez brak tego mocowania). Wydech jest tak jakby na sztywno z silnikiem przytwierdzony aż do katalizatora, dopiero złaczka elastyczna i gumy włąsnie o których piszecie dalej trzymają wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!