Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne terkotanie podczas przyspieszania


ksych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni podczas jazdy, w czasie gdy wciśnięty jest pedał gazu słychać w moim scenicu dziwne-irytujące terkotanie (dźwięk kulki obijającej się w zamkniętym pudełku)gdy puszczam pedał dźwięk ustaje. Terkotanie słychać też na biegu jałowym przy dodawaniu gazu. Terkotanie zaczyna być słyszalne jak silnik złapie trochę temperatury na zimnym brak objawu, czy któryś z kolegów miał podobny problem?

Nie wiem czy ma to znaczenie ale mam uszkodzoną sondę lambda (chyba pierwszą - tak przynajmniej podał czytnik przy pierwszym kasowaniu błędu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne terkocze Ci to gówienko zwane pochłaniaczem par paliwa. Jest tam taki śmieszny elektrozaworek, który w pewnym zakresie obrotów potrafi terkotać. U mnie też tak się dzieje przy ok.2000 obr./min i jest troszkę wkurzające. Na razie z tym jeżdżę, ale gdy czara goryczy przepełni się, to wywalę to badziewie całkiem, bo w zasadzie silnikowi do niczego nie jest to potrzebne. :D

Aby upewnić się czy winnym terkotania jest ten elektrozawór proponuję odłączyć od niego wtyczkę i przejechać się autem. Jeśli terkotania nie będzie, to już będziesz znał winnego.

Pochłaniacz par paliwa to taka czarna puszka, do której doprowadzony jest przewód podciśnieniowy z kolektora. Tam też, tj. przy tym czarnym pudełku znajduje się terkoczący elektrozawór z gustowną wtyczką. ;) Tak przynajmniej jest w moim wypasionym motorze 1.4 16V. Znając jednak lenistwo Francuzów podejrzewam, że w Twoim będzie podobnie. ;)

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, prawdopodobnie to właśnie ten bzdet, gdy poruszałem wtyczką terkotanie na trochę ustało. Przy następnym podejściu spróbuję wypiąć wtyczkę ale do tego trzeba chyba złamać rękę w dwu miejscach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!