Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik wchodzi na 5 tysiecy obrotów po odpaleniu


qwerdt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie przedstawie sytuacje. Auto jeste kolegi ale to nie ważne.

Sprawa tyczy się scenica 1.6 16V tydzień temu w czasie jazdy zaczeły obroty na wolnych rosnąć same do 3 tysięcy. Jak się zatrzymał i otworzył maskę to się okazało że silnik był cały w oleju a w pokrywie zaworów wywaliło taki kapselek.

Pokrywa wymieniona, odma oraz cała reszta wyczyszczone, nowy filtr powietrza, uszczelki.

Lecz nie wszystko jest dobrze ponieważ po odpaleniu natychmiast auto wskakuje na 5 tysięcy obrotów. Nie wiem czy dalej jeszcze chce iść bo odrazu wyłączamy zapłon.

Czego to może być wina? Lewego powietrza nie dostaje.

Zastanawiam się czy to nie wina czujnika ciśnienia zasysanego powietrza, czyjnika położenia przepustnicy lub krokowca.

Na co Wy stawiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki zostały założone nowe. Z ciekawości dziś został odłączony krokowiec oraz maksymalnie wysunięty jego trzpień, obroty po odpaleniu na poziomie 2 tysięcy.

Jutro kolega kupuje nowego krokowca.

W pokrywie zaworów jest szary okrągły dekielek lub można go nazwać kapselkiem. Wywaliło go na zewnątrz. Pewnie przez brak odpowietrzenia silnika.

Jak wywaliło to zaczął się tamtędy olej wydostawać przez ruch zaworów i wałków rozrządu.

 

Krokowiec wymieniony i zero poprawy.

 

Droga administracjo forum posta pisałem jak i dodawałem zdjęcie na ipadzie. Na nim akurat wasz wspaniały hosting nie działa. Nie ma jak załadować zdjęcia.

Edytowane przez qwerdt
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!