Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze


art

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o spryskiwacze, to na bank jest to wina pompki, a właściwie tłoczka w pompce. Własnie wczoraj przeprowadziłem - wg wskazówek na forum przez Airmana - operację naprawy i tryska płynem na szyby jak za dobrych lat :) .

Wystarczy wymontować pompkę i gumki w tłoczysku skrócic, bo one puchnąc uniemozliwiają prawidłowy przepływ płynu.

Opis naprawy jest na forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2007-11-19, 20:06 ]

PS: art masz do wymiany termostat (koszt 30 zl za czesc) i/lub czujnik temperatury plynu chlodniczego - pisze, bo masz prawie ten sam problem co ja :)

100% racji!!! Popieram. Też tak miałem.

 

Co do spryskiwaczy: u mnie jest to samo. Powód? Prąd :) podłączcie pompkę bezpośrednio do aku a zobaczycie jaki potencjał ma ta pompka :) trzeba bardzo dobrze zaopiekować się stykami przy kostce dochodzącej bezpośrednio do pompki. Sprawę gumek też popieram. Ciekawy jestem i chętnie też bym je poprawił :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo.Nic nie dawało przepychanie dysz.U mnie obrobiły się frezy na pompce wtryskiwaczy(na wałku silniczka pompki jest taki plastikowy element i tam nastąpiło uszkodzenie).Silnik kręcił ale pompa chodziła bardzo wolno dając niskie ciśnienie.Można to próbować naprawić za pomocą kleju,ja kupiłem nowy i jest OK.Wyjęcie silniczka jest proste,wystarczy odkręcić prawy błotnik zostawiając jeden wkręt trudno dostępny(za nadkolem)i odchylić błotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za odpowiedzi :) jakoś może sobie z tym poradzę :) jak tylko kolega bedzie mial czas i udostepni garaz, bo pod chmurka to ciezko :) od razu też może zrobimy z nagrzewnica i termostatem :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nieeee :shock: Panowie, tylko nie odkręcać błotnika. Wystarczy ustawic podnosnik, odkręcic prawe przednie koło, następnie odpiąc z zatrzasek gumowych tylne nadkole i ma sie pełny dostęp do zbiorniczka z pompką. Powtarzam: nadkole tylne, czyli plastkikową osłonę we wnęce koła przedniego. Godzinka roboty i po ptokach...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Jak przeczytałem o ściąganiu błotnika to sie przeraziłem. Ja też ściągałem tylko nadkole. Gdyby ktoś chciał nowy silniczek spryskiwaczy to mogę załatwić.

Tak z ciekawości zibi1961 ile płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum i od razu dziękuję bo dzięki Waszym poradom udało mi się naprawić pompkę spryskiwaczy starłem papierem ściernym gumki na tłoczku i szyby są znowu czyste. Mam pytanie bo nie udało mi się wyciągnąć zbiorniczka z pompką, po ściągnięciu nadkola widać cały zbiornik ale pompka jest z tyłu udało mi się wyciągnąć sam zaworek z tłoczkiem. Może ktoś napisać jak wyjąć zbiornik wygląda jak by trzymał na zaczepie z lewej strony ale bałem się mocniej podważyć żeby go nie połamać. Zamówiłem również zaworki na Allegro na tył kosztuje 3zł. a na przód 6zł. w miejsce trójnika pod maską plus przesyłka 5zł. razem 14zł. mam nadzieję że po założeniu płyn poleci od razu szczególnie na tylną szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem u siebie pompkę od spryskiwaczy na nową. No i d**a i to wielka :!: Przeczyściłem styki, wszystko ładnie i ciasno spasowało. Reakcja na uruchomienie spryskiwacza jest natychmiastowa. Wszystko działa ok jak stoję w miejscu. Dysze też czyściłem. Gdy jadę już około 80km/h spryskiwacze dają na maskę a nie na szybę. Czy ktoś ma ten link jak poprawić tą gumkę? Cy to coś faktycznie da? Przeczytałem że to dotyczy starych pompek w których spuchły gumki. Przecież wymieniłem pompkę na nową i jest to samo! Czy jest tu na forum jakiś elektryk który wie jak można by podłączyć pompkę przez przekaźnik żeby dostała więcej prądu? Wtedy powinna lepiej sikać! Skąd pompka wie kiedy chcemy użyć spryskiwacza tylnego a kiedy przedniego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!