Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze


art

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd pompka wie kiedy chcemy użyć spryskiwacza tylnego a kiedy przedniego???

 

Silniczek kręci się wtedy w lewo bądź w prawo i odpowiednio wtedy płyn leci w jeden wężyk bądź w drugi - przesuwa się ten zaworek, blokując jeden z kanałów wylotowych.

Czy ciśnienie na spryskiwaczach jest duże, próbowałeś zatkać palcem spryskiwacz ?

Może wężyki masz zapchane ? Masz w domu jakąś sprężarkę, którą mógłbyś przeczyścić wężyki po uprzednim wyjęciu końcówek spryskiwaczy, dodatkowo cieniutki drucik w rękę lub zeszlifowana szpilka i przepchaj dziurki od spryskiwaczy.

Napisz na PW (podaj maila) to Ci wyśle tą instrukcje jak Ci sie nie chce szukać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję znalazłem. Ale ona mnie nie dotyczy! Ja założyłem nową pompkę spryskiwaczy! Spryskiwacze przedmuchiwałem właśnie sprężarką (8 atmosfer) a wężyki to jak odpiąłem spryskiwacze to po prostu psikałem żeby leciało przez same wężyki. I nic. Na miejscu ok. Podczas jazdy około 80 km/h ledwie leci :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w garażu jeszcze 2 godziny temu to przebijałem je szpilką. Nic nie dało. Podłączyłem też jeden na próbę od Renault 19. Też słabo daje. A u kumpla w R 19 tak daje że płyn rozbija się o szybę :!:

Przejrzałem dział techniczny. Nic nowego ani konkretnego. PODKREŚLAM! Ja nie mam problemu z tymi gumkami :!: Wymieniłem pompkę na nową!!!

Zdunman zrobię jak mówisz i przetkam jutro i spryskiwacze i te przewody od nich jeszcze porządnie sprężarką.

Czy Wam też podczas jazdy psika tak słabo a na postoju wszystko jest ok?

Co myślicie o jakimś przekaźniku czy czymś żeby prąd był lepszy? Może wtedy lepiej by psikało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziolo, przekaźnik możesz założyć, tylko nie wiem czy jest sens. Zmierz napięcie na przewodach od spryskiwacza i na akumulatorze, może będzie różnica 1V maks. A tego starego spryskiwacza nie możesz reanimować, ten co kupiłeś jest to jakaś podróbka, czy oryginał ? Może ma mniejsza sprawność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co kupiłem zamienia się u mnie w katalogu z oryginalnego nr Renault. Poza tym ten który kupiłem na na sobie oryginalny nr Renault czyli 77................... pisze na nim: Made in Spain i ma wyraźne miejsce które zostało specjalnie zeszlifowane ( oglądałem 3 sztuki i wszystkie tak miały) i myślę że tam był znaczek Renault. Także podejrzewam że jest to nawet oryginał. Załączam jeszcze zdjęcie starego. Jak zauważycie: nie mam żadnego tłoczka :!: dwie cieniutkie gumki a pomiędzy nimi mały biały pierścień.

listopad339gi9.jpg

 

[ Dodano: 2007-11-27, 23:03 ]

Tak przemyślałem że przekaźnika nie da się zamontować do tej pompki. Przecież ona działa w dwie strony. Raz tak jakby zwierał się + z + i - z - a jak psikamy na tył to + z - i - z + czyli lewe obroty. Tak więc trzeba by tu zastosować diody prostownicze. Zrobiłem prymitywny plan. Czy ktoś się na tym zna? Czy to jest dobrze czy nie?

Załączam fotkę:

 

wypocinydm2.jpg

 

A to zdjęcie tej nowej pompki. Ma dokładnie taki sam numer jak ta oryginalna czyli: 7700821782

 

listopad340ah6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przy 80 km/h daje w maske a na postoju prawi po dachu. Może tak musi być? Przecież pęd powietrza "zdmu[ciach]e" strumień. Z drugiej strony w służbowej astrze mojej przełożonej nawet przy 100 km/h strzela w szybę. Może Renówki tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!