Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pękł pasek rozrzadu - megane 2.0 ben 1996r.


mieto

Rekomendowane odpowiedzi

Niech jeszcze raz sprawdzi ustawienie rozrządu :lol:

Strzał w dziesiątke. Żle ustawiony rozrząd był i dlatego nie mogli odpalić silnika. Auto juz na chodzie. Czy przez takie złe ustawienie rozrządu i próby odpalania auta mogło się coś uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podobno odpaliło i działa. Dziś mam jechać odebrać. Mechanik sam powiedział że mieli źle ustawiony rozrząd dlatego nie mogli auta odpalić. Teraz pytanie o ile zębów mieli przestawiony. Co mogło się uszkodzić jeśli był przestawiony więcej niż o 1-2 zęby? Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień kule :lol: w dobie kryzysu nie ma mowy o srajkach. Moja mi powiedziała żeby sprawdzić kompresje na zaworach, powinno być najmniej około 8-9 zaraz po naprawie później powinno się poprawić ponieważ zawory powinny się "ułożyć". Jak jest mniej niż 8 to znaczy że z silnikiem coś nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nadal nie jest odpowiedź na Twoje pytanie. Pytasz na forum, a powinieneś zapytać tego co Ci to robił. Skąd ktoś ma wiedzieć co wymodził mechanik? Faktem jest, że często przy wymianie rozrządu zdarza się, że jest on źle ustawiony. Mnie kolega robił i ustawił do strzału, w następnym tygodniu zmieniał rozrząd w takim samym silniku i ustawił źle, przestawił o 1 ząbek. Silnik zapalał, ale na zimnym strasznie się trząsł i warczał, po nagrzaniu niby było dobrze, ale miał problemy z przyspieszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze o pieniądze. Coprawda pieniądze szczęścia nie dają ale miłość bez piniędzy prowadzi do nędzy :lol: .

Pozdrawiam i dzięki za wszytskie odpowiedzi i opinie. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!