Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Falowanie obrotów ale tylko podczas jazdy


darol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gorąco grono szanownych forumowiczów.

Wiem ze temat falujących obrotów jest dość popularny na forum ale jak dotąd nie znalazłem przyczyny w moim autku.

Megane Scenic I 1998 r silnik 1,6 8V (benzyna bez gazu)

Problem z obrotami polega na tym, że np. dojażdżając do świateł, kiedy wrzucę na luz obroty spadają prawie do zera, po sekundzie wzrastają na 700 obr i znowu spadają i tak cały czas, tak długo, jak tylko auto się toczy. Po zatrzymaniu obroty ustalają się na około 600 i jest wszystko cacy. Zjawisko to dzieje się już od kilku miesięcy, jednego dnia aż szarpie silnikiem, innego prawie jest niezauważalne. Kiedy rano się ruszy obroty są wyższe (to normalne, załącza się ssanie czy jakieś tam) ale kiedy silnik się trochę już rozgrzeje wtedy zdarza się że autko zgaśnie na wolnych obrotach (po całkowitym rozgrzaniu już raczej nie zdarza mu się zgasnąć)

Tankowałem już różne paliwa tanie, drogie, V-powery i to nie zmienia nic tym temacie.

Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim przypadkiem ? Falujące obroty na biegu jałowym ale tylko podczas kiedy koła się toczą. Po zatrzymaniu wszystko wraca do normy.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak w moim SII - pomogło czyszczenie przepustnicy. Ale mi obroty falowały raczej gdy stałem w miejscu - w mojej technice jazdy nie dojeżdżam do świateł na luzie, a hamuję silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset komputera (poprzez odpięcie klemy minus na kilka minut), wyczyść przepustnicę i silniczek krokowy, sprawdź szczelność dolotu (również szczelność wężyków do niego podłączonych). Jeżeli problem nie ustąpi, wyreguluj zawory.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!