Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Duży ubytek oleju][Kilka innych problemów]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w grudniu stałem się posiadaczem Renault Scenic II 1.9DCI 120KM. Czy szczęśliwym? Póki co mam mieszane uczucia, bo o ile samochód mi się podoba i spełnia wszystkie moje wymagania, o tyle sporo pieniędzy pochłonęły naprawy. Część usterek była mi znana, więc wiedziałem co kupuję... Tuż po zakupie standardowo wymieniony olej wraz ze wszystkimi filtrami, a później samochód wstawiony na dłużej do warsztatu, gdzie zrobiono:

- wymiana rozrządu, pompy

- regeneracja turbiny / cały silnik był brzydko mówiać 'uwalony' w oleju /

- zrobienie skrzyni biegów / 5-ty bieg uszkodzony /

Po wyciagnięciu z warsztatu, lżejszy o sporą sumę pieniędzy cieszyłem się samochodem przez 1500km. Przy odpalaniu pewnego dnia ukazał się moim oczom komunikat "Top up oil level". Myślałem, że coś się dotarło więc następnego dnia postanowiłem dolać. Ubyło 3l oleju (!), a cały silnik znów brudny.

Gdy silnik się nagrzał, odkręciłem korek od wlewu oleju i zdjąłem węża z odmy - z jednego i drugiego miejsca leci powietrze, pod sporym ciśnieniem. Podstawiłem pod wylot z odmy rurkę i butelkę - pojeździłem trochę / z 5km / i zebrał się mniej więcej kieliszek oleju.

Wstawiłem do warsztatu ponownie, powiedziano mi dziś, że pierścienie + uszczelki + głowica = 2200 pln.

Proszę o podpowiedź, czy faktycznie aż tyle może być do zrobienia? Co więcej można wziąć pod uwagę w tym przypadku? Jaki ewentualnie powinien być koszt zrobienia tego?

 

PS. Samochód nie kopci na czarno, odpala dobrze.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej niech zobaczy łączenie silnik skrzynia, mi też tak ubyło oleju, okazało się ,że simering poszedł, koszt z robocizna u mnie 500 zł.Ja mam megankę 2,0 benzyna.Lepiej zacząć od tego niż odrazu pół silnika rozbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przywalę z paseczka. Dla własnego dobra radzę zapoznać się z REGULAMINEM FORUM :P

W sumie skrzynia była wyciągana tuż po zakupie... Dziekuję za sugestię.

 

PS. Noszę się z zamiarem wstawienia tym razem samochodu do Kliniki Renault w Kielcach, ul. Matejki. Widziałem sporo pochlebnych opinii na Ich temat. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wyglądają cenowo?

 

Pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!