Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zagotował mi się silnik - walnięta uszczelka pod głowicą. Wszystko zostało fachowo zrobione jednak wskaźnik temperatury silnika na desce rozdzielczej zaczął wariować, tzn raz działa normalnie i pokazuje połowę skali,a raz tylko połowę pierwszej kreski. Mechanik stwierdził walnięty czujnik. (Czujnik do komp i wentylatora działają więc chyba nie termostat?) Postanowiłem, że sam go wymienię i za 70 zł!! kupiłem nowy. Jednak nowy nic nie zmienił. Problem pozostał, czyli gdzieś indziej jest pies pogrzebany. Dodam, że wtyczkę wyczyściłem i nic. Kable są w jakiejś plastikowej rurce i nie jestem w stanie ich sprawdzić. Co to może być? Czemu ten wskaźnik raz działa, a raz nie. Dodam, że jest coraz gorzej i praktycznie wskaźnik wogóle nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ostatnio dzieje mi się podobnie. Czyściłem wtyczki jbc.

Raz działa dobrze i jak się nagrzeje, to pokazuje ponad 3 kreski, czasem wiesza się równo na 3 kreskach, bywa, że spada do 2 i co jakiś czas podskakuje albo jeszcze opada.

Co ciekawe, na ciepłym silniku, włączam zapłon, pokazuje 3 kreski, uruchamiam silnik i spada pół kreski np.

Czasem gdy stoję na światłach czy na parkingu z włączonym silnikiem, wskaźnik nie idzie miarowo, tylko skokami, podskakuje do góry.

 

Zdarza się, że działa normalnie.

 

Nie wiem czy ma to wpływ, na wentylator, boję się, żeby silnik się nie zagotował.

 

Gdzie szukać usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj podczas dłuższej jazdy zauważyłem, że wskazówka temp. faluje o prawie jedną kreskę w dół od połowy (chociaż idealnie poziomo nie jest) i po ok 1min wraca do połowy. Termostat wymieniałem 2 miesiące temu. Wentylator działa. Czy może to być tylko wina czujnika, który podaje temp. na licznik :) który to dokładnie czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o zasadzie działania termostatu i jak zbudowany jest układ chłodzenia.

Co się dzieje jak się otworzy termostat :)

Lub tak na chłopski rozum. Odpowiedz sobie na pytanie co się dzieje jak do gorącej wody o prawie stałej temp. dolejesz chłodniejszej :) ;)

Jak dla mnie taki minimalny ruch jest normalnym zjawiskiem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!