Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy pasują inne zegary?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar wymienić zegary w moim autku :) (bo są takie zwykłe analogowe z zegarkiem) więc moje pytanie brzmi czy będą pasowały zegary z wyświetlaczem no i obrotomierzem oczywiście? Zegary chociażby z Meg 1ph2 Z tego co się na forum doczytałem, to do prędkościomierza trzeba będzie doprowadzać sygnał a jak z wyświetlaczem??? Też by trzeba było ciągnąć dodatkową wiązke przewodów, czy to w ogóle zda egzamin no i czy to się opłaca robić. :) Czy po prostu wrzucić zwykłe analogi z prędkościomierzem i rozdział zamknięty. :-/ Z góry dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W ramach odpowiedzi na moje własne pytanie.... :-/ (może się komuś przyda) byłem kiedyś na szrocie za zegarami i koleś mi powiedział, że przerzucał wcześniej zegarki z wyświetlaczem i działały jednak nie byłem Renóweczką i nie mogłem sprawdzić.... :-/ Gdzieś wynalazłem, że w phase II to w ogóle inne kostki są z tyłu więc idea nowszych zegarów odpadła w przedbiegach.... I trafiły do mnie z allegro białe analogowe zegary z obrotomierzem od Meganki Coupe 2.0 phase I i co się okazało.....obrotek działa bez kombinowania z doprowadzaniem sygnału i wszystkie wskaźniki też bez żadnych przekłamań :( (nie licząc wskaźnika podciśnienia oleju - jeżeli to jest to - który nie działa w ogóle). No i wcześniej na prędkościomierzu było 220 kmh a teraz jest 240 kmh i obroty są do 8000 ale wszystko dobrze wskazuje, tyle, że i tak z pewnością więcej niż 160 nie polecę... :shock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie licząc wskaźnika podciśnienia oleju - jeżeli to jest to - który nie działa w ogóle)

 

 

 

Czyli jeżeli dobrze rozumuje to nie pokazuje Ci poziomu oleju na tym samym wskaźniku co temperature. Mam pytanie czy wskazówka na zimnym silniku po odczekaniu około 30 sekund jest na samym dole skali czy nieco wyżej?

Chcę zamontować Czujnik poziomu oleju trylko nie bardzo wiem gdzie on powinien być. Może mi coś podpowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tą wskazówke co jest pod obrotomierzem i właśnie nie wiem czy to jest poziom oleju czy podciśnienie oleju (ktoś mi tak powiedział) no i ona właśnie nie rusza się... :-/ Co do tych 30 sekund to mi się tak dzieje ale ze wskazówką od temperatury, po przekręceniu kluczyka (obojętnie czy ciepły czy zimny) to się podnosi do tego poziomu co jest na zdjęciu a potem opada i w miarę rozgrzewania się silnika rośnie.

Jak mi się wyjaśni od czego mam tą wskazówkę związaną z olejem to coś będziemy kombinować, żeby ją podłączyć.

post-3972-1204139950_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zamontować dodatkowy czujnik jeśli chcesz by działała

 

a przypadkiem, nie wiesz gdzie on może być w E7J.... :-? albo gdzie nowy podczepić?? Bo chyba powinny być 2 czujniki od oleju: od poziomu i od ciśnienia. I przypadkiem ten od ciśnienia nie jest z tyłu silnika pod kolektorem dolotowym.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek42007, Czujnik ciśnienia oleju w E7J jest z przodu silnika po prawej stronie budowy kolektora wylotowego. A za silnikiem znalazłem 2 czujniki jeden wchodzi w blok pod kątem prostym a drugi przy połączeniu z miską olejową wchodzi tak jakby równolegle do bloku a koniec jego wchodzi w miske olejową. Ale do czego są nie mogę nigdzie znaleźć. Jeżeli ktoś wie niech się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego pewien nie jestem. Dobrze by było wiedzieć gdzie kabelki z niego idą. W białej kostce zegarów piny 9 i 10 też nie mam kabli wyprowadzone i nie wiem gdzie one powinny iść. Czy wystarcz podać napięcie na pin 9 (+) i 10 (-), czy jakieś kabelki może z komputera?

Już mi brak pomysłow i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!