Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

poduszka górna zawieszenia silnika Scenic II


wojti1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wymieniał ktoś samodzielnie poduszkę j.w. w silniku 1.6 16V?. Jeśli tak to proszę o radę co należy zrobić oprócz podparcia silnika i odkręceniu 4 śrub poduszki , tzn. co jeszcze odkręcić, żeby ją zdemontować? Acha i czy (pomijając oryginały) należy kupić wyłącznie Hutchinsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy ;)

Dzięki, tak myslałem, że albo łapę albo zbiorniczek płynu chłodzącego. Ale ze zbiorniczkiem raczej więcej roboty.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy ;)

a czy ktoś kupował przez internet? Bo u mnie w okolicy cięzko dostać Hutchinsona.

 

Dodano: 15 kwi 2013 - 11:16

Właśnie dostałem info ze sklepu z francuskimi częściami, że Hutchinson do mojego silnika nie produkuje tej górnej poduchy. Może ktoś to potwierdzić. A może poduszka firmy Febi,Sasic? Tanie nie są a może do benzyny wystarczą?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 18 kwi 2013 - 10:44

Hej. Nikt w Scenicu II 1.6 nie wymieniał poduszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem ci że zaciekawiło mnie to i nie wiem czy szukaliśmy w tym samym sklepie ale W Salko faktycznie mają do silników 1.6 poduszki SASIC i RENAULT.Przyglądałem się zdjęciom i jednak są delikatne różnice konstrukcyjne między poduszką do diesla a benzyny ale może mi sie wydaje ;).Może ktoś coś wie więcej?

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,dziś mechanik zasugerował mi również wymiane poduchy górnej silnika.Po czym stwierdzacie że poducha już się "wypracowała" ?czy to drżenie silnika czy coś innego ?Kazał mi sprawdzić czy leży na jak to nazwał "zderzaczku",czy chodzi o ten próg gumowy od strony silnka ?czy o coś innego ?Przebieg mam niewielki bo coś ok 85 tysi więc chcę się upewnić że to poduszka zanim wymienie dobre na nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do benzyny Hutchinson nie produkuje - to jest pewne. Ja zakupiłem Corteco - podobno zakładali na pierwszy montaż (jest jeden sklep w sieci który oferuje tą poduchę poniżej 300zł łącznie z przesyłką, w sklepach w mojej okolicy była za 345zł). W moim przypadku uszkodzenie poduchy stwierdziło ASO. Ale generalnie nie miałem typowych objawów uszkodzenia, tj. wibracji na wolnych obrotach, nawet po demontażu nie stwierdziłem żeby poducha była w jakiś sposób uszkodzona (tyle że nie chlupał w niej olej, jak w tej nowej). Tak więc nie wiem co Aso miało na myśli - niestety nie dopytywałem. Ale wymieniłem ją bo dziwnie mi stukało po prawej stronie i myślałem że w niej jest przyczyna - po wymianie dalej stuka niestety, ale to raczej "wina" łącznika stabilizatora. Acha i samodzielna wymiana poduchy w benzynie nie jest taka prosta jak np. w 1.5dci, bo inżynierownie Renault tak zaprojektowali rurkę z klimy, że trzeba się nagimnastykowac, żeby poduchę wyciągnąć i nic przy okazji nie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem na ebay'u febi która kosztuje połowe tego co fabryczna.Czekam też na odpowiedź ze sklepu bo może tam kupie oryginał.Po lekturze na forum i w sieci raczej zdecyduję się na ori bo chce wymienić i zapomnieć o denerwującym temacie.A co do wymiany to widziałem jak mechanior wyciągał starą razem z tym aluminiowym elementem który przykręcany jest do silnika.Zaryzykuję odkręcenie centralnej śruby i wyjęcie samej poduszki.Niestety rurka od klimy leży w trochę złym miejscu.Tu podziękowania w stronę konstruktorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ori tylko w ASO można kupić, cena powala - 750zł. Co do Febi to mi odradzali. Już lepszy podobno Sasic. Zarówno Febi jak i Sasic kupisz w każdym sklepie (do tych, do których dzwoniłem, to każdy miał te firmy, a Corteco tylko jeden za cenę 345zł). Co do wyciągania poduszki wraz z łapą, to się zgodzę, ale tylko w dieslu, a w 1.6 16V to raczej niemożliwe, przynajmniej w moim egzemplarzu (chyba,że opuścisz mocno silnik). Ale generalnie to nie jest duży problem odkręcić łapę, poduchę i wyciągać wszystko po kolei. Ja zrobiłem po kolei tak: odkręcasz dolną osłonę silnika, podnosisz silnik z prawej strony, ściągasz górną osłonę silnika, odkręcasz centralną śrubę poduszki, która wchodzi w łapę, odkręcasz łapę silnika (4 śruby - jak będzie ci się wyginać ta blaszka łącząca łapę z silnikiem podczas jej odkręcania tzn., że silnik opada i musisz go wyżej podnieść), odkręcasz 3 śruby poduszki i po lekkim opuszczeniu silnika wyciągasz poduszkę lekko podnosząc rurkę klimy. Następnie wkładzasz poduchę (wraz ze śrubą centralną ) przykręcasz jej 3 śruby, podnosisz silnik, przykręcasz łapę, dopasowywujesz poziom łapy z poduchą i skręcasz poduchę z łapą. Może są inne sposoby na demontaż i montaż,ale ja innego nie znalazłem. Powodzenia. Jakbyś jednak kupował zamiennik, to napisz kiedyś na PW jak Ci się spisuje. Poza tym na forach nie znalazłem, żeby ktoś pisał o bylejakości zamienników w benzynie, a tylko w dieslach.

 

Dodano: 29 kwi 2013 - 09:45

Powiem ci że zaciekawiło mnie to i nie wiem czy szukaliśmy w tym samym sklepie ale W Salko faktycznie mają do silników 1.6 poduszki SASIC i RENAULT.Przyglądałem się zdjęciom i jednak są delikatne różnice konstrukcyjne między poduszką do diesla a benzyny ale może mi sie wydaje :).Może ktoś coś wie więcej?

poduszka do benzyny i poduszka do diesla są to dwie różne poduszki.

Edytowane przez wojti1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,cena ori trochę powala ale nie chce kupić czegoś co za miesiąc będę musiał zmienić.Dziś dostałem odpowiedź ze sklepu że mają tylko febi albo no name.Napisałem maila do sprzedawcy celem upewnienia się że ta konkretna jest akurat do mojego modelu,poniżej link gdyby ktoś reflektował.Kupię i jak będzie słonecznie to zrobię manual,może komuś się przyda.

http://www.ebay.co.uk/itm/170877567788?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

albo

http://www.ebay.co.uk/itm/180852188778?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Właśnie zerknąłem na numery z mojej i .... są inne,zobaczymy co odpisze.

Raczej na 99% poduszki z linków są do diesli...teraz zauważyłem inne otwory montażowe <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to gdzies jasno napisac jakie poduszki jakich firm do jakiego silnika bo za pare chwil znowu sie pojawi multum osob ktore bede sie pytac "jak poduszka a my tu juz to sobie ladnie wyprostowali.Sorry za brak polskich znakow posze z NeoV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do benzyny Hutchinson nie produkuje - to jest pewne.

Do benzyny 2,0 16V Hutchinson produkuje górna prawą poduszkę (nad rozrządem). Ta którą kupiłem hutchinsona miała identyczny wygląd jak wyjęta z auta (fabryczna). Miały w tym samym miejscu mały znaczek hutchinsona. Nowa różniła się tylko zeszlifowanymi numerami Renault. Podobnie poduszka lewa czyli skrzyni. Do 1,6 nie znalazłem nigdzie hutchinsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem okoliczne sklepy i tylko febi albo no name,został mi tylko serwis.Podjadę dopiero w sobote zapytać ile i czy mają.Patrzyłem dziś na moją szukając producenta ale znalazłem tylko numer ori renault,znaczek renówki i literkę H.Nic więcej,jak już będę miał nową to lepiej przyjrzę się starej,może jest na niej coś co będzie sugerowało producenta.A już się ucieszyłem że kupię tak łatwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!