Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z szyberdachem


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

krótkie pytanie mój szyberdach nie reaguje na chęć otwierania. Pokrętło jakby było odłączone. Jeszcze niedawno działało a teraz nietety nie a lato sie zbliża. Może ktoś wie który bezpiecznik jest od sterowania szyberdachem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Już temat opanowany

Szyberdach się rozkodował wystarczyło przytrzumać przycisk wewnątrz kółka od otwierania szyberdachu i wszystko gra

 

A jeżeli bezpiecznik jest ok, a naciśnięcie i przytrzymanie przycisku na pokrętle od szyberdachu nic nie powoduje to jaki może być problem? nie ma żadnej reakcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawianie parametrów początkowych otwieranego dachu:

 

Uruchomić silnik.

Ustawić przełącznik w położeniu zamknięcia dachu.

Wcisnąć i dłużej przytrzymać przycisk (1). Otwierany

dach przesuwa się do położenia zamkniętego (ruchem

skokowym, bez funkcji zapobiegania

przycięciu palców).

Utrzymywać nacisk na przełącznik aż do usłyszenia

odgłosu przełączenia silnika (jeśli otwierany dach

jest już zamknięty, zaczekać aż ucichnie odgłos

przełączania silnika).

Puścić przełącznik.

Ponownie wcisnąć bardzo szybko przełącznik.

Przytrzymać przełącznik (dach otwiera się , a

następnie zamyka poprzez przesuwanie, parametry

początkowe silnika są ustawione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Podepnę się bo problem podobny tylko, że dach nie zamyka się przy naciśnięciu 2x przycisku w klamce i na pilocie, zamykają się tylko szyby a z pokrętła działa normalnie. To też kwestia rozkodowania?

Dodam, że wymieniałem żarówki i oczywiście akumulator musiał wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Podpinam temat. Nie działa mi dach trzymam guzik i nic. Nie idzie ustawić tych ustawień. Co zrobić? Samochód świeżo kupiony. Właśnie przyszedł nowy przełącznik i nadal nic. Proszę o pomoc.

Edytowane przez arni912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam nie działa mi szyber dach próbowałem tych ustawień i nic po naciśnieciu i przytrzymaniu guzika środkowego coś stuka w silniku jak by cos przeskakiwało a dach nie raguje prosze o pomoc w tej kwestji

Edytowane przez slawekd1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Mam taki problem z szyberdachem w Grand Scenic II: Podczas otwierania w początkowej fazie pierwsza szyba haczy o drugą. Kilka razy zdarzyło się tak, że szyba podczas otwierania po zahaczeniu o drugą szybę wróciła do swojej pierwotnej pozycji czyli zamkniętej. Podparcie szyby ręką ku górze rozwiązuje problem, ale chyba nie tędy droga. Wygląda na to jak by przesuwana szyba podczas otwierania zbyt późno się unosiła. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 7.12.2014 o 18:26, slawekd1 napisał:

witam nie działa mi szyber dach próbowałem tych ustawień i nic po naciśnieciu i przytrzymaniu guzika środkowego coś stuka w silniku jak by cos przeskakiwało a dach nie raguje prosze o pomoc w tej kwestji

Witam, mam ten sam problem. Znalazł ktoś rozwiązanie?

W dniu 14.10.2016 o 19:37, Dao napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 :!: - aniewa

Ja miałem taki problem, tylko że przy zamykaniu. Pomogło nasmarowanie toru po którym przesuwają się ślizgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!