Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z uruchomieniem auta


wir00z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tutaj nowy,a takze jestem nowy jesli chodzi o posiadanie auta firmy Renault.. Ostatnio kupilem za dość male pieniadze Meganke z 99 roku i mam z nia pewien problem. Kupilem ja od znajomego (auto moge zwrocic jesli nie da sie naprawic),ktory zapewnial mnie,ze jest to wina komputera,ze nie chce odpalic,ale no wlasnie. Komputer drugi,sprawny tez nie daje porzadanego efektu,a co najlepsze,ten,ktory byl w tym aucie od poczatku dziala w drugim;/ Cala elektryka,wszystkie piny,czujnik polozenia walu,przepustnicy i inne wszystko jest sprawdzone i dziala (sic!). Immo jest wyciagniety calkowicie,wiec to nie jego wina. Po przekreceniu stacyjki robi takie: cyk cyk cyk non stop,pompa paliwa dziala,slychac ja. Siedze juz przy tym od tygodnia i nie mam zielonego pojecia juz.. Szukam wszedzie po internecie co jeszcze mozna sprawdzic itd. Aha,dodam jeszcze,ze auto nie ma iskry,cewka wymieniona na nowa,wiec to nie to,rowniez przewody. Pomocy ludzie,bo juz nie mam sil,a nie chce go oddawac,bo to bardzo zadbane,wrecz jak nowe,serwisowane auto. Z gory dziekuje za kazda,nawet drobna pomoc;) Pozdrawiam!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału doradziłbym sprawdzić (może wystarczy przeczyścić), choć on powinien objawiać się wcześniej problemami z odpalaniem "na ciepło"

 

Kolego,wszystkie czujniki byly zmieniane na nowe,nic to nie pomoglo,a i wdarl sie jeden blad,pompa paliwa nie dziala;) jesli podlacze ja na lewo to dziala,dzis jak wsiadlem do auta to zalaczyla sie sama,wiec mozliwe,ze jest cos z przewodami,ale pewien nie moge byc.. ma ktos jeszcze jakies pomysly?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy :)

 

Wszystkie czujniki sprawdzone,jak pisalem na wstepie;)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.13 - cytowanie

Kolego zastosuj się do regulaminu bo zaraz zacznie się robić nieprzyjemnie.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli podlacze ja na lewo to dziala,dzis jak wsiadlem do auta to zalaczyla sie sama,wiec mozliwe,ze jest cos z przewodami,ale pewien nie moge byc

Skoro tak to poszedłbym tropem tej pompy i jej podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,dzięki za pomoc,jednak żadna z waszych propozycji nie poskutkowała,ale dzis w pracy doszedłem do wniosku,że rozbiorę wiązkę prowadzącą do komputera,no i właśnie,kabel od masy był zaśniedziały.. Porobiłem przewody i auto zapaliło na dotyk! Więc jeśli ktoś kiedyś miał,albo będzie miał taki problem to polecam sprawdzić wiązkę elektryczną i każdy przewód po kolei,niby czasochłonne,ale jednak warto:) Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam,temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

;) mam podobny problem bardzo ciężko odpala na zimnym silniku ale to bardzo ciężko, bateria nowa kręci rozrusznikiem jak oszalała a on nic, dodam że motor to 1,6 16v. W powyższych wyjaśnieniach była mowa o jakichś czujnikach do sprawdzenia najlepiej na jakiejś fotce jakby były zaznaczone i jeszcze jedno pytanko poma paliwa jest w zbiorniku pod tylnym fotelem? ^^ Myślę, że ktoś obcykany z tym modelem silnika mi coś doradzi. ^^

 

Dodano: 19 lip 2013 - 22:33

;) z braku odpowiedzi i jakiejkolwiek, porady kupiłem breloczek ze "św. Krzysztofem" i autko chodzi aż miło ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!