Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzona Pompa Paliwa Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem.

Nie działała mi kontrolka (cały czas świeciła się rezerwa).

Otóż udało mi się wyciągnąć pompkę paliwa i niespodzianka...

Można powiedzieć że się rozleciała. Pływak spadł na dno zbiornika i nie mogę go wyciągnąć. Spróbuję pojeździć nim trochę i parę razy ostro zahamować, może się pływak przesunie w stronę pompki (oby), ale nie w tym rzecz.

Może ma ktoś z Was dokładne zdjęcia jak ten pływak jest zamocowany?

U mnie wygląda to tak jak poniżej. Na tym drugim zdjęciu jest taki jakby nabój. Wpadł na szczęście do dolnej, tej odczepianej części pompki.

Błagam pomóżcie mi to złożyć!

 

 

 

P.S

znalazłem jeszcze w zbiorniku taką małą podkładkę.

post-35198-0-76153400-1366800751_thumb.jpg

post-35198-0-21810800-1366800788_thumb.jpg

Edytowane przez Hubertoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy dzięki! kurcze... nie mam połowy tych części... tego koła zębatego i tej podkładki... ma ktoś pomysł jak mam to wyciągnąć ze zbiornika bez jego odkręcania?

 

 

nie widziałem edytowanego tekstu :) czyli teoretycznie mam wszystko oprócz pływaka? a powiedz mi jeszcze jedno. Która płytka idzie najpierw ta okrągła czy ta podłużna?

Edytowane przez Hubertoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-20686-0-46148900-1366804113_thumb.jpg

1: idzie jako pierwsze do plastiku potrzymującego cały zaspół (lutowaniem do góry)

2: idzie jako drugie blaszkami zaznaczonymi strzałkami do góry

3: idzie ten plastik mocujący pływak czerwonymi liniami zaznaczyłem gdzie mają wejść blaszki oznaczone strzałkami.

Co do benzyny, każdy reaguje inaczej ja nie muszę niczym zabezpieczać rąk ale ktoś inny tak.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie blaszki "gwiazdki" można kupić w dobrze wyposażonych sklepach budowlanych. Szukaj regału z szufladkami w których są przeróżne śrubki podkładki, nakrętki itp. Mają też takie części w sklepach motoryzacyjnych.

Weź ze sobą tą ośkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!