Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj u mechanika. Problemem był metaliczny szum który pojawia się przy prędkościach powyżej 60-70 km/h. Po mojemu to było łożysko z prawej strony. Chłopaki wzięli samochód na podnośnik, pokręcili kołami i stwierdzili, że to nie łożysko a... półoś :shock: Rzeczywiście, jak prawe koło jest skręcone to widać, że w manszecie coś się dzieje - nie wiem jak to opisać, nie jestem fachowcem - coś tam obraca się "niesymetrycznie". Z drugiej strony nie mam żadnego bicia na kierownicy, nic nie ściąga.

W sumie nie bardzo wiem co mam robić. Jak napisałem nie jestem fachowcem ale nie wydaje mi się, żeby to była półoś - nie uśmiecha mi się wydanie ok. 300zł i nie rozwiązanie problemu. Skłaniam się jednak ku łożysku ale teraz głowy nie dam sobie uciąć. Może macie jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w innym warsztacie, kumpel podpowiedział gdzie się udać. Pasjonaci, poddają renowacji stare samochody i z tego co opowiadał nie odpuszczają dopóki nie rozwiążą problemu :) O tyle dobrze, że jeden z mechaników wsiadł do samochodu i udaliśmy się na przejażdżkę :) Na 90% wykluczył łożyska i po obejrzeniu przegubów powiedział, że dziwnie pracują ale skoro nic nie stuka, nie trzeszczy (a droga do ich warsztatu jest kręta i wyboista) to raczej też to wyklucza. Zastanawiało go to, że od ok 40 km/h nagle zaczyna się i delikatnie rośnie wraz z prędkością. Podpowiedział, że może to ma związek z jakimś elementem który opływa powietrze i cos gwiżdże. Zostały jeszcze klocki do sprawdzenia i nie wiem co jeszcze, przyznam szczerze, że zaczyna mnie to dobijać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!