Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doswiadczenia z tym wynalazkiem!

Nie wiem od kiedy jest montowany bo nic nie znalazlem na ten temat!

Kupilem auto z juz placa sie kontrolka service i literka P w trojkacie.Po przyjezdzie do domu juz wiedzialem dlaczego sie pali reczny.Po automatycznym zaciagnieciu przy postoju po ruszeniu powinien sie sam odblokowac ale sie nie odblokowywuje!

Narazie przed wyciagnieciem karty moge go odblokowac i auto stoi tylko na biegu.

W wekend bede wiedzial co i dlaczego ale juz sie domyslam ze linka nie ciagnie jednej strony bo na diagnostyce mi wyszlo ze jedna strona ma 7%.

Rozpisalem sie bo to nowy wynalazek i z nim wlasnie mam najwiecej obaw!

(jak ja bede wchodzil teraz na recznym ;-)

W kazdym razie to moja pierwsza awaryjka!

bede pisal co i jak sie stalo i naprawilo.

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Czy ktos moze wie jak rozwiązać ten problem z palącym sie napisem service i kontrolką P od hamulca automatycznego, dodam ze stało mi sie to po odłaczeniu akumulatora (rozładował się).

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admor, czy po naładowaniu akumulatora hamulec działa poprawnie (oprócz tych "przeklętych" kontrolek)? Jeżeli działanie jest ok, to pozostaje ASO+CLIP (kasowanie błędu). Jest to podstawowy układ bezpieczeństwa - tu nie ma kompromisów - błąd się sam nie skasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem klocki z tyłu sprawdzilem naciąg linek wszystko jest na 100% ok jesli chodzi o hamulce, co moze byc problemem wyswietlania serwice i znaczka P, (dodam ze aku mi się rozładował i po włozeniu naładowanego ten problem się pojawił). Czy konieczne jest odwiedzenie Aso czy mozna samemu resetowac błędy sciagając np kleme itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny przypadek jak opisany wyżej.Wymieniłem wszystkie kłocki oraz płyn hamulcowy i trujkącik nadal się świecił.Wczoraj byłem w ASO z tym problem i okazało sie że: 1-że by zgasić komunikat serwisowy nalezy podpiąć samochód pod klipa ,2-miałem uszkodzony czujnik położenia sprzęgła który jest odpowiedziałny za wyłączenie hamulca postojowego.Jest to takie plastikowe ustrojstwo przy pedale sprzęgła (jak na zdjęciu)

post-1420-1205507195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje, zobacze to u siebie moze tez jest do wymiany i stad ten problem

 

[ Dodano: 2008-03-17, 17:08 ]

Sprawdzilem ten czujnik, wymontowałem go przemierzyłem jednak wychodzi na to ze jest sprawny......szkoda mialem nadzieje ze to bedzie to.

Problem pozostaje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!