Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy temat na forum, więc przepraszam jeśli wybrałem zły dział i proszę o przeniesienie.

Może przejdę już do mojego problemu.. Od razu powiem, że szukałem na forum czegoś podobnego, ale niestety nie znalazłem, bo nie wiem jak nazywa się dokładnie ta kontrolka, która boli mój samochód dlatego też postanowiłem założyć nowy temat... Co jakiś czas samochód mi dość mocno szarpnie i zapalają się dwie kontrolki, a po chwili gasną, jest to kontrolka z napisem "stop" oraz kontrolka z jak by taką skrzynią czy czymś i w niej mały napis "stop". Znalazłem na forum instrukcję oraz w niej tą kontrolkę i opis jej. Wgląda ona dokładnie tak jak na zdjęciu

hosting_zdjec_1368223614__aaa.png

Nie wiem dlaczego ona może się zapalać, bo z chłodzeniem wszystko jest okej, a czy coś mogło się stać z wtryskiem to nie wiem, bo samochód ładnie pali i wszystko pięknie działa. Może powiecie mi gdzie szukać podobnego problemu, albo jak nazywa się tak kontrolka by znaleźć odpowiedni temat, bądź doradźcie co zrobić, bo na prawdę nie mam pojęcia.

Dodam jeszcze, że czasami też gdy jadę na ludzie zapalają się te kontrolki i wtedy spadają obroty i samochód gaśnie, a dodam, że elektryk wyczyścił silniczek korkowy oraz przepustnicę, a komputer nie ma błędów..

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem, naszukałem sie i okazał się bardzo błachy. Winne były świece. Załozono inny model niż zalecany do tego silnika, póki były "nowe" silnik pracował normalnie, ale po 4-5tys od wymiany zaczeły się takie problemy. Po zmianie świec wyszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, warto spróbować już się tak wcześniej zastanawiałem nad wymianą świec bądź kabli, ale wolałem najpierw spytać na forum by nie kupować czegoś nie potrzebnie, a jeśli można wiedzieć jakie świece polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę tą lekturkę? Wczesaniej jeździłem cinquecento i tam wszystko sam robiłem, ale z tego co się orientuje to ten silnik ma normalne świece iskrowe, tylko wtopiłem z tymi kablami, bo tam faktycznie nie ma kabli nw, tylko bezpośrednio na świece zakłada się cewki ;p

To panowie jakie polecacie świece, bo jutro planuje je wymienić i sprawdzić jaki będzie efekt, bo przy okazji muszę klemy wyczyścić, bo są tak zawalone, że to też może stanowić mały problem ;p

 

PS: jaki polecacie klucz do odkręcenaia tych świec? Bo dziś z ciekawośći ściągnąłem cewki i te świece są strasznie głęboko :P

Edytowane przez Asior37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekture znajdziesz na forum :)

świece to bodaj NGK BKR6EZ - zerknij tu http://megane.com.pl/topic/1935-jakie-swiece-stosujecie-w-swoich-silnikach/page__p__19171__hl__bkr6ez__fromsearch__1#entry19171

co do klucza to polecam normalną nasadkę do wymiany świec (w środku jest gumka która trzyma świece i przy wyjmowaniu i przy wkładaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi w sklpie powiedzieli to do mojego motorka jest NGK BKR5EZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, miałeś rację.. W skepie się pomylili, w każdym razie kupiłem te świece co poleciłeś, były w nim świece BOSCH Super plus, ogólnie nie wyglądały strasznie i wymieniłem na te NGK.

Niestety problem nie znikł, silniczek i przepustnica wyczyszczona, świece wymienione, a samochód dalej czasami spada z obrotów na ludzie i gaśnie i jak napisałem wyzej zapalają się dwie kontrolki. Macie może jakieś inne pomysły? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. a jak sprawdzić czy cewki są uszkodzone czy nie?

bo szczerze nowe cewki trochę kosztują i wolał bym to najpierw sprawdzić a dopiero potem wymieniać niż kupować w ciemno..

Edytowane przez Asior37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze: nie wiem :lol: kiedy problem jest permanentny można odpinać je po kolei, przy odpięciu trefnej - nie będzie różnicy w pracy silnika.

Co do ceny to one już nie są takie drogie, ja dwie cewki i jeden wtryskiwacz w zeszłym roku kupiłem razem za 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem tanio, tylko tak rozmawiałem ze znajomym starym mechanikiem i mówił, że przy problemach z cefkami były by spore skoki obrotów, znaczy wieksze niż ja mam, bo mi w zasadzie obroty nie skaczą tylko czasami na wolnych obroty spadną do zera i gaśnie, ale dzieje się to bardzo sporadycznie.. Zastanawiam się nad wymianą silniczka korkowego, no ale sam nie wiem ;p

Szkoda mi trochę wydawać kasę w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...