Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klima, ecu ddt2000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Niedawno kupiłem ddt2000, łączy sie ze wszystkimi modułami. Mam klimę manualną, nie włącza się sprężarka. wszystkie przewody ze sterownika klimy sprawdzone i sprawne.( wszystkie sygnały dochodzą). w ddt2000 wykrywa mi sterownik od klimy z clio2 eco, widzę ciśnienie 6bar na bez włączonej sprężarki, mogę włączyć sprężarkę z programu. W sterowniku silnika sirius32 w wejsciach przy włączonej klimie przyciskiem ddt2000 podaje, ze nie dostał sygnału żądania włączenia kompresora. Chciałem wyzwolić wyjscie zezwalające sterownikowi klimy włączenie komoresora ale program wywala błąd że jest nieaktywne. Dodam że miałem robiony komp silnika po magiku ( wywalił sie immo), imo zaprogramowane chodzi. Czy są róźne wersje wsadów do ecu silnika z klimą i bez???? A może tylko trzeba cos ustawić w kompie może ktoś wie??? Jeszcze w parametrach sterownika klimy wywala temperaturę czyjnika na parowniku -65st, sprawdzałem czy go mam i wychodzi na to że nie mam.

 

Pomocy koledzy. Pozdrawiam kazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę czyjnika na parowniku -65st,

I tu jest problem, niestety nie wiem jak go usunąć mnie pokazuje +275°C

Również nie mam sondy, czujnika parownika.

Poruszanie kablami na module dmuchawy lub spryskanie ich "kontaktem", rozwiązuje problem na 2-3 dni potem jest tak samo. Ciekawe, że ni z tego ni z owego potrafi się sama włączyć i działać np przez miesiąc, potem nie dział i tak w kółko.

Przyznam się, że ja odpuściłem, a czasami przydało by się trochę schłodzić wnętrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spreawdzałem kable to nie mam wogóle pinu w złączu kostki dmuchawy do czujnika parownika, (znalazłem gdzieś opis w necie o tym włąsnie), przestawialem też w ddt2000 że auto jest bez tego czujnika, nic nie zmieniło. mierzyłem miernikiem pin zapytanie do kompa silnika i cały czas mam tam 12v. i komp silika nie widzi zapytania o włączenie klimy, podawałem masę na ten przewód i tak samo. Jestem raczej przekonany że komp w silinku ma wgrany program bez klimy albo coś namieszali przy immo i nie działa.

 

Jeszcze przemo mam jedno pytanko: wartość sondy lambda wynosi u mnie od 120-700mv cały czas się zmienia. Czy wszystko ok????

auto coś mi więcej pali, w zeszłym roku przy takiej temperaturze powietrza palił mi 8.9l a teraz o litr więcej. \

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te komputery mają softy z klimą i softy bez.Ja miałem to samo ,przy usuwaniu immo gość zmienił soft na bez klimy. Pojechałem z reklamacją trochę się na męczył musiał ściągać inny soft i wgrywać mi od nowa.

 

Na przewód który idzie z komputera silnika do sterownika klimy podaj masę i klima powinna odpalić.Wyłącza się wtedy klimę klawiszem na panelu.Jedyny szkopuł to taki, że silnik nie podnosi obrotów po włączeniu klimy.

Edytowane przez Nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podam masę na pin idący z kompa silnika do sterownika klimy (zgoda) to się załącza sprężarka. wszystko niby ok, ale nie włącza się wentylator na chłodnicy, mam jeden . Mniemam że powinien w momencie podania zgody ecu silnika powinien włączyć wentylator na chłodnicy. Czekam na magików tam gdzie mi robili kompa, niestety klip im poległ i może w przyszłym tygodniu będą mieli . Ale obstawiam że wgrali mie inny program ( bez klimy) do ecu.

Jak dłużej pochodzi sprężarka bez wiatraka na skraplaczu pewnie wyłączy ją presostat( za duże ciśnienie) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak też włącza komputer silnika .Ja rozwiązałem to tak że dodałem przekaźnik uruchamiany przewodem ze sprężarki i on włączał mi I bieg wiatraka.Ale jeździłem tak tylko przez 2 tygodnie do czasu aż gość usprawnił mi komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem podając na krótko zgodę do sterownika klimy i zwierając przekaźnik wentylatora. Klima chodzi jak trzeba. Ciśnienie 7-8bar. Więc jestem pewien że wgrali mi zły program do kompa. Jadę w przyszłym tygodniu z reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!