Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podniesienie silnika


Gość Usuniety

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomekJac

Witam.

 

Zakupiłem poduszkę silnika od strony rozrządu i chciałbym ją wymienić sam w miejsce starej, uszkodzonej. Sama wymiana to nie problem przecież, wystarczy odkręcić łapę silnika i potem samą poduszkę.

 

Problemem jest dla mnie natomiast kwestia podniesienia silnika. Najlepiej zrobić to podnośnikiem od spodu. Pytanie tylko gdzie i jak podłożyć podnośnik. Na pewno nie za miskę olejową, popękała by przecież. Za skrzynię wydaje mi się że też byłby problem, gdyż jest ona po drugiej stronie (wymieniam poduszkę od strony rozrządu). Jak wy radzicie, bo wiem, że są tu ludzie którzy robili taki rzeczy sami.

 

Druga rzecz, to czy ważne jest z jaką siłą jest przykręcona łapa do poduszki? Czy konieczny będzie klucz dynamometryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z kolegą wymienialiśmy w jego scenicu lecz ph I tą poduszkę po wzięliśmy dłuższą deskę podłożyliśmy pod silnik a lewarek usadowiliśmy między katalizatorem a miską olejową po 6 miesiącach od naprawy jest wszystko w porządku. Nie jest potrzebny klucz dynamometryczny wszystko odkręcasz z wyczuciem.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpierałem silnik pod misja olejowa, przez deske 10/10cm. Standardowy lewarek z deseczką umiejscawiasz jak najbliżej poduszki silnika, gdy patrzysz na miske olejowa od dołu to po stronie poduszki widać idealne płaskie i poziome miejsce do podparcia silnika. Pamietaj żeby najpierw odkręcic śrube poduszki (porządna nasadka 16mm). Nastepnie podnosisz silnik - cały przód samochodu się bedzie unosił. Patrzysz czy łapa podniosła sie tyckik nad stara poduszke (nowa bedzie wyższa, w moim przypadku było to pomad 1cm!!!) Odkręcasz łape od silnika i stara poduszkę. Zakładasz nowa i wszystko składasz w odwrotnej kolejności. Silnik może troche się przesuwac w przód i tył. Ja dodatkowo po skręceniu całości, odpaliłem silnik i poluzowałem sama poduszke żeby sie ułożyła a nastepnie dokreciłem(nie wiem czy dobrze zrobiłem). W środku cisza :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz nakrętke która trzyma poduszkę

ja koledzy piszą kawałek deski i za miskę do góry - ona taka słaba nie jest

odkręcasz 3 śruby od poduszki (uważaj na podkładki)

zamieniasz dokręcasz z uczuciem

i po sprawie :notacrook:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisali koledzy choć nie wiem czy lepiej podociągać od razu na max czy zrobić tak jak kolega Dexterpl. Pamiętam, że w moim przypadku wystarczyło to wszystko poluzować i podłożyć nówkę. Nowa, oryginał żyje już ponad półtora roku i się jej ciągle przyglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!