Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie spadają obroty...


poziomek74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem napisać, może kogoś to zainteresuje, bądź ktoś sie z tym spotkał.

 

Problem występuje od zawsze, auto mam juz ponad 40tyś km., nie ukrywam, że jeszcze troche i szlag mnie trafi :)

Silnik 1.9dci 120KM

Chodzi o to, że przy dynamiczniejszej zmianie biegów z 2 na 3, bądz z 3 na 4 przykładowo po wciśnieciu pedału sprzęgła i puszczeniu predału przyspieszenie obroty nie spadają (odpada w ogóle jakaś sugestia w stylu, spróbuj wcześniej puscić gaz czy coś... ) efektem tego jest to ze gdy nie poczekam tej cześci sekundy zanim puszcze sprzęgło to jest takie uderzenie, bo wtedy te obroty juz zaczynaja spdać... Efektem tego jest to ze nie moge dynamicznie przyspieszać bo jade jakbym nie umiał zmieniać biegów;/ gdy wcisne sprzegło, powoli przełoże biegi jest ok, ale słychać ze obroty od razu nie spadaja tylko jakie wrrr.... i dopiero;/ rece mi opadaja;/ zaznaczam, że na biegu jałowym i przy zwiekszaniu obrotów jest to samo, delikatnie spada, dynamiczniejsze uderzenie pedału gazu wrrr.. ;//

 

Pozdrawiam.

Mam nadzieje, że będzie jakiś odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego mam ten sam problem, przeszperałem miliony forum, wymieniłem oba czujniki sprzęgła bo podobno to ich wina ale nic się nie zmieniło. Nie mam już na to pomysłów. I widzę, że na forum tez nikt nie znalazł rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Też mam ten problem, wymieniłem czujnik położenia sprzęgła i nic. Nie wim, czy może ten typ tak ma? Wkurza taka jazda bo trzeba czekać aż obroty spadną. jeżeli trafiliście na przyczynę tego problemu proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pedale sprzęgła jest potencjometr, taki biały plasticzek połączony z pedałęm. Nie jest przykręcany tylko mocowany na plastikowy kołek. Zajrzysz to zorientujesz się co i jak, nie ma z tym większej filozofii. Sprawdź połączenie ze ścieżkami. U mnie w pewnym momencie nie stykały. Zauważyłem poprawę ale i tak nie spadają tak jak powinny. Myślę że u mnie może to być wina pedału gazu. Dobrze byłoby mieć kogoś ze sprawnym pedałem i podmienić na chwile. Kiedyś powiedziano mi żeby podczas jazdy wcisnąć sprzęgło nie puszczając gazu i zaobserwować czy obroty wzrosną z opóźnieniem. Jeśli wzrosną z opóźnieniem to wina w pedale sprzęgła, a jeśli wzrosną zaraz po wciśnięciu pedału czyli tak jak powinno być to oznacza że sprzęgło i wszystkie czujniki działają prawidłowo a wina leży w pedale gazu. Walczę z tym już parę miesięcy, przeczytałem miliony zdań na ten temat i nic nie pomaga. Sprawdź może jeszcze jak to się zachowuje na biegu jałowym. Przytrzymaj go do 4tyś obrotów i zobacz co się wtedy dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten potencjometr czyściłem a nawet założyłem drugi choć też używany i to nic nie dało. Co do obrotów, na biegu jałowym zdaje się, że dobrze spadają. Ładnie się wkęca i opada bez względu na to czy sprzęgło wciśnięte czy nie. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No u mnie na biegi jałowym do 2500 obrotów/min jest ok, powyżej już jest tragedia, zawsze na sekundę zawieszają się na najwyższej wartości.

 

Dodano: 20 paź 2013 - 12:01

Mam pytanie odnośnie czujnika pedału sprzęgła. Są dwa, za co odpowiedzialny jest każdy z nich?

 

Dodano: 10 lis 2013 - 17:35

Może ktoś wrzuciłby filmik jak opadają obroty w waszych scenicach? Chciałbym to porównać z moim.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

może ktoś rozwiązał problem? Ja już nie mam pojęcia dlaczego te obroty schodzą tak wolno. A te czujniki to z tego co się orjętuję to jaden od tempomatu drugi od odpalania i ten obok (czarny potencjometr) od ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba nikt tego nie rozwiązał. Ja myślę nad podmianką pedału gazu ale nie mam chętnego który odstąpi mi pedał gazu na 10 minut.

 

Dodano: 04 mar 2014 - 09:17

Może jakaś korekcja dawkowania paliwa w clipie? Co myślicie?

 

Dodano: 08 mar 2014 - 09:37

Dołączam filmik

 

http://www.youtube.com/watch?v=jMn0u-k2s84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!