Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż dodatkowego klaksonu, jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ z czystej złośliwości postanowiłem sobie zamontować pod machą potwora dużo bardziej hałasliwego niż zwykłe 'piiii' standartowego klaksonu (na które de facto niewielu zwraca uwagę), mam pytanko, jak zrobić instalację dla drugiego klaksonu?

 

Teoria jest prosta: Mam fajnego krzykacza z dwóch tubek na 12v plus kostka (nazywają to zestaw montażowy)

 

Pytanko do mądrzejszych: jak to połączyć. Krzykacz będzie miał osobny włącznik w kabinie (dla bajeru będzie to switch 'TOP GUN' - nie śmiejcie się :mrgreen:)

Co to jest ta kostka (pytanie lamerskie, wiem, sory) i jak wyglądałby schemat: dwie tuby krzykacza do kostki - zasilanie do kostki, switch do kabiny. Czy ktoś się czuje na siłach, żeby to rozrysować?

 

W każdym razie dzięki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że impulsem do założenia mocniejszego klaksonu było to, że część kierowców nie patrzy do lusterka w momencie rozpoczynania wyprzedzania sterowanie idzie z kierownicy. Uważam, że w sytuacji gdy ktoś spycha mnie z drogi nie ma czasu na szukanie przycisków gdzie by one nie były.

Mam 4 trąby zasilane dwoma kompresorami. Wszystko zmieściło się pod zderzakiem ( trzeba go demontować ) pomiędzy przednią belką a lewym nadkolem. Zasilanie idzie przez 2 przekaźniki. Siła dźwięku jest potężna, ale do rysowania schematów nie mam głowy. Dla potrzeb przeglądu, fabryczny klakson pozostał i można na niego przełączyć zmieniając wtyczkę pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał problem jak ja, to znalazłem na allegro schemat, wykonany przez firmę NEO MAX:

 

 

schempodlmv2.jpg

 

 

A ktoś może wie, jak się odkręca zderzak w Megi Coupe, gdzie śrubki? (oprócz tej na środku koło dźwigni, której nie da się nie zauważyć :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!