Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni coś stukało mi w zawieszeniu,2 tygodnie temu pojechałem na stację sprawdzić zawieszenie i nic tam nie znaleziono,brak luzów itd,od 3 dni zaczęło coś mocno bić na dziurach i postanowiłem jechać znowu na stację,tym razem inną,wjechałem i pan stwierdził że to przez maglownice są stuki i ona się poci,do wymiany są też łożyska Mcpersonów,teraz nie wiem co robić,są stuki na dziurach,kasy brak bo auto kupiłem za uzbierane pieniądze,jeszcze mam szkołę więc natychmiastowa naprawa nie jest możliwa,jaki jest koszt kupna drugiej maglownicy,tych łożysk i czy auto trzeba odstawić?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używaną maglownicę najlepiej z drążkami i końcówkami.

Mi w 1.6 16V udało się w domu wymienić maglownicę, ale tu silnik zawieszony jest na poduszkach od góry, więc odchyliłem go na tyle, aby wyciągnąć maglownicę.

 

Łożyska Mcpersona można wymienić samemu, ale MUSISZ mieć ściągacze do sprężyn!

Odkręcasz śruby trzymające amortyzator na dole i śruby trzymające poduszkę od góry. Wyciągasz amorek ze sprężyną na zewnątrz, potem ściskasz ją i odkręcasz amortyzator od góry (trudno odkręca się nakrętkę na górze amortyzatora, bo w amorek musisz wsadzić dobry klucz sześciokątny i wtedy odkręcasz nakrętkę). Pod sprężyną są łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,ale orientujesz się w jakich cenach są używane maglownice i ewentualnie jaki jest koszt ich wymiany? i czy muszę natychmiast to robić?

 

Dodano: 05 maj 2016 - 07:57

Dzisiaj zaprowadziłem autko do mechanika i stwierdził że on najpierw wymienił by łożyska McPersona,mówił że wymiana maglownicy może dać efekt ale może i nie dać bo może być to samo,na diagnostyce powiedziano mi że mam też do wymiany właśnie te łożyska,ale czy one objawiają się tym że stuka mi na dziurach?

Edytowane przez Sparky01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona wymieniona,łożysko się rozsypało,praktycznie go nie było,po wymianie przestało stukać na dziurach :)

 

Dzisiaj została wymieniona prawa strona,łożysko się rozsypało,jest już lepiej ale jeszcze to nie jest to,jeszcze coś tam stuka,zastanawiam się czy nie wymienić jeszcze gum stabilizatora.

 

A jeżeli nie ubywa mi płynu wspomagania to brać się za maglownice czy nie? na diagnostyce mówili mi że cieknie.

Edytowane przez Sparky01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!