Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Magane 1.9D (osiołek)


yaneq

Rekomendowane odpowiedzi

CareK, a ja myślę że powinieneś odświeżyć sobie treść regulaminu oczywiście tematu nie zamknę ale muszę czuwać abyście nie zrobili z osiołka nagle tematu o tym kto ile wypił i jakie wtedy miał spalanie :mrgreen:

 

yaneq, myślę że jak zmienisz pasek od alternatora to problem przygasających świateł minie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robak: dzięki, pocieszyłeś mnie! faktycznie planuję zmianę w styczniu. przy zapalaniu delikatnie piszczy, w serwisie mówią, że trzeba wymienić.

 

wracając do tematu zapalania... w osiołkach na 100% świece żarowe pracują po zgaśnięciu diody. byłem właśnie sprawdzić akumulator. po dolaniu destylatu podłączyli go do miernika. okazuje się, że świece najpierw pracują ma max, potem grzeją ale stopniowo mniej aż w końcu przestają. to jest 100% pewna informacja. tak więc przy zapalaniu pracują jakiś czas. około 2 minut. a że sterownik świec mam nowy informacja tym bardziej jest wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest.

pracują przez 10 min po uruchomieniu silnika w określonych warunkach. na serwerze PIKURA w jednym z pdf-ów o budowie megane 1,9TD jest opisana zasada działania. polecam lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wracając do osiołka...

 

zapalił mi dziś za trzecim razem. stał w garażu, temperatura 4 stopnie na dworze. co się dzieje? powiedziano mi, że świece są ok jakiś miesiąc temu więc nie wiem sam. zaznaczam, że miałem w nim problem ze sterownikiem.

 

rozładował mi kilka razy akumulator (nowy), bo okazało się, że po wyłączeniu auta świece się cały czas paliły... więc się zastanawiam czy mimo tego, że świece są ok, czy nie dostały one po portkach? gdy auto jest rozgrzane lub raz zapali nie ma problemu z zapłonem. najgorzej jest z zapalaniem gdy auto dłuższy czas stoi bez jazdy.

 

chyba najprościej jest iść do elektryka co?

 

 

dzień później:

dziś rano jeszcze gorzej. akumulator i rozrusznik ok, trzymałem go chyba dwa razy po 3 sekundy i nie odpalił. dopiero za trzecim razem załapał. a tak nic, tylko chodził rozrusznik. co to może być?

 

2008-02-06:

jako, że nikt nie odpowiedział napiszę trochę więcej. u elektryka byłem, świece sprawdził, działają. nie wiem jednak jaką posiadają sprawność. generalnie ciągle ten sam problem z odpalaniem. po nagrzaniu świecami zapalam... jeśli zaskoczy chodzi dosłownie małą chwilkę potem gaśnie. czasem zdarza się, że silnik sam od siebie "przygazuje" przy rozruchu. czasem słychać jakby ślizganie się paska (pasek rozrządu i alternatora nówki)... taki dziwny odgłos.

 

nikt nie miał podobnych problemów? jakieś sugestie. osiołek ogólnie jeździ dobrze, pali dobrze, jak jest nagrzany ZAWSZE pali od pierwszego kopa. nawet po pierwszym rozruchu gdy silnik pochodzi minutkę... ponowne odpalenie nie stanowi problemu. sam nie wiem...

jechać z nim na diagnozę komputerową? da to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

historia jest prosta.

wielcy mechanicy to "grzeboki".

od początku mówili, że świece są ok, ale wcale nie były ok.

wymieniłem świece i autko pali jak należy. co prawda wymienili mi na razie trzy sztuki, bo oczywiście autko znowu pokazało rogi i jedna świeca nie jest możliwa do wykręcenia. trzeba rozwiercać. no cóż. najważniejsze, że nie taki diabeł straszny... a nauczyłem się dystansu do wielkich mechaników którzy sprawdzają świece na żarówkę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzają świece na żarówkę

no świecę powinno się wykręcić i podłączyć jej 12V wtedy jestem pewien czy świeca grzeje czy nie, powinna zrobić się koloru pomarańczowo-białego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!