Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Magane 1.9D (osiołek)


yaneq

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji, zapytam jeszcze ile wasze osiołki mają obrotów na biegu jałowym?

W sumie, jak się tym autem trochę pojeździ i wyczuje to można się przyzwyczaić. Już tak nie przymula jak sie odpowiednio gazu doda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój około 1000

wiem, że za dużo, ale nie chce mi się nic dłubać, bo póki co pali i jeździ bez problemów, a mechanik od diesla powiedział, że jak diesel chodzi dobrze, to lepiej nie ruszać, bo może zacząć chodzic gorzej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszG, 1000 to niekoniecznie za dużo. Pokręc sobie śrubką od krzywki, gdzie podpięta jest linka. Ustaw na te "uwielbiane" 800 i poczuj drgania na budzie. Będzie Renia z wibratorem. :-P Je po odpaleniu zimnego mam 800, by po chwili weszło na 1000. Przy klimie nawet powyżej. Diesel ma odwrotnie jak benzyna. Zimny nie lubi wysokich obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo w odniesieniu do teorii, ja mam tak odkąd kupiłem i nie zamierzam tego zmieniać, bo póki co wszystko pracuje jak należy, no może prawie wszystko :mrgreen:

nie wiem czy to wskutek właśnie tych podwyższonych obrotów, czy może czegos innego, ale nie udaje mi się zejść ze spalaniem do poziomu, jakimi chwalą sie niektórzy posiadacze tych diesli (że o cytrynach i szmelcwagenach z silnikami 1.9d nie wspomnę) - u mnie bardzo dzielnie trzyma się na poziomie ~6,5 l/100 km, w zasasadzie niezależnie czy w mieście, czy poza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszG, Moja pali co najmniej litr więcej ale to moja zasługa. Uwielbiam świst turbinki gdy pracuje. I chocbym miał za 200 metrów hamowac, to ten przyjemny dla ucha odgłos muszę słyszeć. :-P A na pytanie: ile pali, odpowiadam: tyle ile wleje do baku, jeszcze nigdy Renia nie powiedziała, że ma za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat miał za zadanie wyjaśnić problem związany z odpalanie zimnego silnika a nie spalania na setkę

[center:2f6da4e059]OSTRZEGAM[/center:2f6da4e059]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego człowiek się tutaj dowiaduje :mrgreen:

byłem w serwisie, wymieniłem rozrząd i dowiedziałem się, że świece są ok. a już szykowałem po 56 zł za sztukę za bosch'a.

tak więc wszystko wskazuje, że f8q tak ma. klekocze zimny, aż się nie nagrzeje.

 

pozostanie mi tylko pasek alternatora bo jest ponoć nieciekawy (ten długi) i myślę, że po wymianie, zamknę temat wydatków.

 

zaobserwowałem jeszcze, że po zapalaniu auta pozostawieniu go na luzie i mocnym "przygazowaniu" przygaszają się delikatnie światła. delikatnie ale to widać. może być coś z elektryką czy ten model tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się czepiasz Robak. Temat (topic) to Megane 1.9D (osiołek) - jak dla mnie chłopcy sobie piszą o tym modelu po prostu, a że różne tematy na jego temat poruszają - no cóż, można im, w końcu topic to nie Megane 1.9 D (osiołek) - zapalanie w zimie, ale Megane 1.9D (osiołek). Wiem, że 1 post traktował o zapalaniu zimą, ale nic się nie stanie jak podyskutują na inne tematy związane z osiołkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!