Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane vs reszta świata


yaneq

Rekomendowane odpowiedzi

jednak jakby nie patrzeć :-? te łożyska, sworznie i inne tam padają dość szybko :-?

 

Ja akurat na temat łożysk mogę coś powiedzieć. Swego czasu powoziłem Fabię kombi, trzaskałem przeciętne przebiegi (jak na firmowe auto - 40-50 kkm/rok). I co roku, na wiosnę lądowałem w ASO i prawe łożyska do robienia. Jeździłem nią prawie 3 lat, raz robiłem lewe łożyska i 3 razy prawe. W żadnym innym aucie mi się to nie zdarzyło. W sumie Fabionetka to był zacny samochód ale... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrego to i dobrze poczytać - jak napisał Exotic - na forach ludzie nie podniecają się jakie to lux maszyny mają (bo to oczywiste :mrgreen:) ale chcą się dowiedzieć co i jak zrobić gdy cos padło. Wystarczy wejść na dowolne forum, dowolnej marki i włosy stają dęba (nawet pod pachami) - wszystkim wszystko się psuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie , meganki może mają trochę wad ( innym samochodom też ich nie brak ) , ale auto kupujemy nie tylko dla jego niezawodności itd. Dla niektórych auto musi mieć w sobie to COŚ , a dla mnie megi to ma i dlatego swojej nie zamieniłbym na nic innego . :!::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Dla mnie waażny jest komfort i niezawodność. Dlatego mam już trzecią Renię. Ogólnie przejechałem nimi ponad 200 kkm i opiszę to, co musiałem naprawiać.

klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, wydech, kluczyki na IR, oleje, filtry, wycieraczki, radio, klamkę od wewnątrz, zacinający się fotel i niestety w Scenicu komputer. Wiadomo, że instalacje elektrycznie we francuzach nie są najlepsze. Coś sie sp.......... i komp poleciał. Reszta, to chyba nie są rzeczy dziwne i nadzwyczajne. Dodam, że najstarsza renia, to twingo z 95 r., megi z 96 r. a teraz Scenic z 2000 r. No i ten wspaniały komfort podróży, którego żaden niemiec nie odda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaneq, i juz masz wątek w którym wszyscy zachwalają meganke i występujące w niej jedynie drobne usterki.

Prawda jest taka że jak sie autem jeżdzi to sie psuje (niektóre egzemplarze psują sie nawet kiedy stoją :mrgreen: ) i jak komuś to nie na ręke to jeździ autobusem (one tez sie psuja) :-D

Dokładnie jak napisał bronius - po prostu eksploatacja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet słyszalem że samoloty spadają bo sie popsuły. ale wracając do początku to faktycznie te i podobne fora innych marek są po to by wymieniać sie informacjami na temat jakiś defektów i jak je naprawiać.a jeżeli chcecie to wystarczy wszystkie słowa reno, renault, megi megan zamienić na inną markę i inny model to uzyskamy to samo tylko że na innych forach. wniosek jest chyba prosty - to co człowiek zrobił i tak się kiedyś popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja od lutego tego roku posiadam pierwsze reno scenic 2.0 z gazem 1998 rok predzej mialem same vw i powiem szczerze ze jestem zadowolony z reni zawieszenie jest calkiem inne jak w niemcach.Francuzy sa bardziej miekkie i moze dlatego zawieszenie leci szybciej ale czesci sa duzo tansze niz do vw za pompe paliwa do golfa3 vr6 zaspiewali mi 800zl w sklepie a do scenica 380zl wiec chyba jest roznica.Opla bym raczej nie kupil strasznie gnija a golfa ma teraz kazdy 18 latek.Jeszcze pare lat temu jak chciales kupic francuza to kazdy odradzal bo czesci ciezko dostac i ceny byly kosmiczne,a teraz zobacz ile reni jezdzi po calej polsce a bedzie ich jeszcze wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu własnie jest miedzy innymi powod dlaczego wybralem renault a nie golfa 3 albo audi 80, za audi ceny straszne rocznik tym bardziej,a reanult, cena do rocznika wychodzila na plus, kiedys chodzilo po ludziach przekonanie ze jak francuz to blee i zaraz bedzie trzeba sprzedac bo czesci drogie, a wystarczy popatrzec na swiezo upieczonych kierowcow w betach 3 albo 5, pojezdza do pierwszej awarii a potem sprzedaja bo nie stac na naprawe, bo w megance zepsuje sie jedna rzecz i dosc a w becie jedna ciagnie za soba kilka innych naraz. po mojemu meganki sa super i nawet po wypadku ktory mialem ostatnio jej nie sprzedam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moją megi też były drobne przygody :mrgreen: ale głównie spawy ekspoatacyjne, niektóre rzeczy zbyt szybko się zużyły :-D nie uważam że reanulty jakoś wybitnie się psują, znam użytkowników innych marek i każdemu kiedyś coś strzeliło, przykłady możnaby mnożyć

 

Pozdrawiam użytkowników najładniejszych samochodów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie narzekam na mojego snenica sprawy eksploatacyjne odpowiedniej jakości i terminie i wszystko. Reno jest dobry jak się dba o niego, ja mam nakręcone ponad 180 tyś. i autko chodzi dobrze. Miałem fiata palio zawieszenie na naszych drogach prawie co 15 tyś do wymiany,Alfa 156 zawieszenie nawet jak kupisz orginały to co roku wymiana a ceny walą po kieszeni. Ja uważam że Megane to udany samochodzik i moi znajomi co nimi śmigają też nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!