Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 04-05


bww

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

poszukuję Scenica II (bez znaczenia ilość miejsc) w roczniku 2004, ewentualnie 2005 z silnikiem 1.6 lub 1.9. Chciałbym, aby to był egzemplarz serwisowany w ASO, bezwypadkowy, w cenie do 16 tyś. Szukam w zachodniopomorskim, pomorskim, ostatecznie w Warszawie.

Prośba o ocenę poniższej oferty

 

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-9dci-120km-7-osob-klimatroni-C27848627.html

 

Jeżeli ktoś ma na sprzedaż lub może polecić coś wartościowego prośba o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 1.6 lub diesel 1.9, bez gazu. Strasznie ciężko znaleźć używany samochód w tym roczniku niezależnie od silnika, wyposażenia, wersji nadwozia, który nie byłby po przejściach, dlatego nie chce ograniczać się do jednego typu.

 

Dodano: 09 lip 2013 - 19:24

Panowie,

po wizytach w kilku komisach mających w ofercie Scenica, ezgemplarz z I posta nie był najgorszy, ale:

- niewiadomo, czy był serwisowany; co prawda mam VIN, ale w Renault powiedzieli, iż telefonicznie takich informacji nie podają,

- paliła się kontrolka Service,

- naklejki przy nadkolach i w bagażniku wyglądały jak pomalowane, ale po obejrzeniu kilku innych czarnych Renault na osiedlowym i sklepowym parkingu stwierdziłem, iż jest tak samo; na jaśniejszych blachach widać żółtą naklejkę stąd moje obawy,

- jedna śruba przy drzwiach była zardzewiała, druga nie,

- brak pod łokietnika, który wg mnie powinien być standardowym elementem wyposażenia (tak mi się podoba) :)

Swoją drogą po autokomisach powinna chodzić jakaś inspekcja i wysyłać na szrot te pseudosamochody, które bardziej zagrażają bezpieczeństwu niż zbyt duża prędkość na drogach.

Jeżeli chodzi o ogłoszenia prywatne to już mi się wydawało, że znalazłem fajny egzemplarz (poniżej). Co prawda jeszcze go nie oglądałem, ale raczej tego nie zrobię, bo okazało się, że obecny właściciel ma go niecały rok, sprzedaje, bo niby wyjeżdza za granicę...

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-9-dci-7-osobowy-klimatronic-C29827162.html

Może wypatrzycie co z nim jest nie tak, żebym nie miał dylematu, czy jechać? :)

A tu kolejny, który wyjeżdza za granicę. Wszyscy II właściciele Sceniców emigrują? B)

http://www.autotrader.pl/renault_grand_scenic_1_9_2005_r/125485655/d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał jednak na 1.6 w benzynie - boję się silnika 1.9dCi, bo sam jeździłem służbowym SC z tym silnikiem i było wszystko pięknie, dopóki w okolicy 200 tys. km nie strzelił wał korbowy, a i kilku znajomych miało problemy z wtryskiwaczami i turbinami. Ten silnik sam w sobie jest bardzo dynamiczny i auto śmiga z nim ładnie, ale przy pewnym przebiegu eksploatacja staje się ryzykowna i kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- niewiadomo, czy był serwisowany; co prawda mam VIN, ale w Renault powiedzieli, iż telefonicznie takich informacji nie podają,

 

Zależy w którym ASO. W Warszawie w większości nie chcą podać. Ale w ASO na Modlińskiej podali mi całą historię przez telefon. A mój Scenic był z Holandii... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeca napisałem. Zadzwoniłem na Modlińską, gdy mój Scenic stał jeszcze u sprzedawcy w Bydgoszczy. :mrgreen: Powiedziałem, że chciałbym kupic takie a takie auto, że mam jego VIN. Niech pan podyktuje, sprawdzę. Po chwili przeczytał mi całą historią zapisaną przez Holendrów w systemie Renault - na szczęście ładnie potwierdzającą przebieg, więc szybko zdecydowałem się ostatecznie na kupno tegoż egzemplarza... :)

 

PS. Wcześniej kiedys byłem w tym ASO, ale z Dacią mojego ojca. Przy rozmowie tel. nie mówiłem nic o tym, bo nie miało to żadnego związku. ;)

Edytowane przez arekmiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy zaliczył co nieco i przodem i tyłem.Wnętrze dość zniszczone.I ten hak - jak dla mnie minus.Wyjazd,dziecko w drodze,ślub-dość częste tłumaczenia sprzedaży min.

Dwójeczka - opis w sporym stopniu nie pasuje do auta.Robiony był przód oraz tył (klapa+zderzak).Prawy tylny błotnik do dokładnego sprawdzenia-wydaje mi się,iż jest różnica odcienia lakieru między błotnikiem a klapką.Wnętrze przyzwoicie się prezentuje.Auto sprzedawane jest kilka miesięcy bez skutku i to mimo obniżki ceny o 1600 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na Modlińską, ale życzą sobie 30zł, płatne na miejscu.

Dziękuję wszystkim za pomoc, ale z racji tego, iż nie znalazłem żadnego Scenica, który wzbudziłby moje zaufanie, stałem się szczęśliwym posiadaczem Laguny.

Można zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!