Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wałek rozrzadu


Corleone25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dosc nietypowy problem zwiazany z walkiem rozrzadu mojej meganki z 1996r silnik 1.6 8V,mianowicie poprzedni wlascicel zalewal silnik olejem 0W40 z powodu niskich temperatur w jakich auto bylo eksploatowane ( polnoc Norwegii) i silnik zamiast benzynowego dzwieku chodzi co najmniej jak diesel mechanik sprawdzal glowice i walek rozrzadu jest wytarty ( pozabkowany miejscami ) a do tego dzwigienki rowniez sa niezby gladkie,pytanie do was,czy moge i jesli tak ,to jak dlugo na takim silniku ( pali od sztycha,nawet na -30st, nie bierze oleju ,zbiera sie normalnie spalanie 6l/100km ) tylko ten dzwiek charakterystyczny bardziej dla silnikow diesla. Pytam dlatego ze chcac dostac dzwigienki latwiej kupic cala glowice bo z tego co sie orientowalem to sa one dosc niedostepne. Co radzicie?

 

Z gory dziekuje za poswiecony czas i odpowiedzi!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - ortografia i logika wypowiedzi

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A regulował luzy zaworowe, czy tak od razu stwierdził, że wałek do wymiany :)

IMHO przy takim przebiegu (o ile prawdziwy) i tym oleju nic się nie powinno stać.

PS

Odpowiedz jeszcze na pytanie, które auto masz to co w profilu, czy to o którym piszesz powyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak regulował je,następnie,mimo braku poprawy,wyciągnął dźwigienki i sprawdził w jakim są stanie wraz z wałkiem. Auto które posiadam i o którym mowa to renault megane II z 1996r 1.6 benzyna z przebiegiem 114tys jeździł tym dziadek od nowości ,mam nawet książeczkę gdzie pisał wszystko o zmianach kontrolach ,przeglądach nawet ceny paliwa notował,więc w przebieg wierze,tylko co z tym wałkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o którym mowa to renault megane II z 1996r

no co ty ... Zapoznaj się z tym

Masz trzy rozwiązania.

1) nadal lać oliwę 0W40 i głośniej puszczać radio, koszt 0 PLN

2) wymienić albo sam wałek z dźwigienkami + rozrząd, koszt ~1000 PLN

3) wymienić głowicę + rozrząd + uszczelkę pod głowicę, koszt 1500-2000 PLN

Ja bym, wybrał opcję 1 lub zastanowił się nad 2 nawet jakbym miał kupić używaną głowicę lub nawet cały silnik. Wszystko zależy od stanu wałka, ale z tego co piszesz opcja 1 jest najbardziej ekonomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,za zbyt szybkie podejście do napisania postów bez uprzedniego zapoznania się z zasadami forum. Olej zmieniłem na 5W40,stukanie nie ustąpiło,wałek napewno jest do wymiany,ale dźwigienek już nie dostane nowych,więc najkorzystniej będzie chyba kupić całą głowicę i przekładać plus uszczelka i może pojeździ to troszke. Bardzo dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za zbyt szybkie podejście do napisania postów bez uprzedniego zapoznania się z zasadami forum.

Zasady zasadami, ale Megane I i Megane II to zupełnie inna bajka.

Taniej będzie poszukać taniej głowicy silnika i przełożyć, ewentualnie poszukać firmy która przeszlifuje wałek rozrządu. Krzywkami bym się nie przejmował, bo te na pewno da się wyregulować.

PS

Przenoszę w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem identyczny problem i faktycznie pomaga wymiana wałka razem z krzywkami, bo one też są zjechane zapewne. Niestety na szrocie sprzedają całą głowice, ja dałem za nią coś koło 450zł. Wyjąłęm sam wałek i krzywki żeby nie wymieniać jeszcze uszczelki czy całego rozrządu. I zamontowałem do mojego, mniej pracochłonny sposób. Ale silniczek potem chodzi cichutko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!