Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odma - przewód dekompresyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, dzisiaj chciałem wyczyścić przewód dekompresyjny, po otworzeniu zaworu niestety okazało się, że guma w środku nadaje się jedynie do śmietnika, wyjąłem wszystko wyczyściłem. i teraz moje pytanie czy można jeździć bez tego zaworu:http://allegro.pl/przewod-dekompresji-renault-dti-dci-i3376254147.html, tzn bez tej gumy i sprężyny w środku, jutro muszę jechać pilnie z dzieckiem do szpitala jakieś 120 km i nie wiem czy coś się nie stanie podczas tej podróży, bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik nie działa.Jeżeli chodzi Ci o zawór odmy to bez problemów można bez tego jeździć,sam zrobiłem bez tej gumy kilkaset km,zresztą jak sam piszesz i tak nie spełniała swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.allegro.pl/przewod-dekompresji-renault-dti-dci-i3376254147.html

może teraz zadziała, no własnie jak otworzyłem to ta guma była totalnie zapieczona

 

Dodano: 05 lip 2013 - 22:07

a może mi ktoś napisze do czego jest ta odma jaka ona pełni funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bardzo ocieka olejem moja odma, pytanie brzmi czy czyścić i czy to czyszczenie na prawdę w czymś pomaga czy kupić nową? Zamienniki na allegro stoją po ok. 130zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydujesz sie na kupno, proponuję sprawdzić drożność węża, który odprowadza olej z odmy spowrotem do silnika, zawór odmy, który przy twoim przebiegu jeżeli nie był wymieniany będzie "zgon",samą odmę czy w srodku nie ma gęstej mazi.Stawiał bym na zawór odmy,jego zużycie powoduje zaoliwienie kilku miejsc silnika.Warto przeczytać tematy pod hasłem "zawór odmy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże czyściłem było troszkę syfu ale bez szału. Ale odma jest dość zawalona. Zastanawiam się czy warto to czyścić czy kupić nowa. Pytanie tylko ile taki zamiennik za 130zł wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się rozumiemy, co jest zawalone? odma? czy zawór odmy? to sa dwie różna rzeczy.Odma to plastikowa puszka do której wkręcasz korek z bagnetem,a zawór odmy to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mówimy cały czas o odmie. W jaki stanie jest zawór odmy nie wiem bo nie wiem jak on wygląda ale z tego co wiem od 2003roku nic takiego nie było wymieniane wiec już dawno miał "zgon". Rozumiem, że togo zaworu się nie czyści tylko się wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno nowej odmy nie gwarantuje że za chwilę nie będzie taka jak stara, tym bardziej że tam nie ma się co zepsuć , jeżeli masz duże przedmuchy i niesprawny zawór odmy to wymiana przyniesie krótkotrwały efekt.Co do mycia odmy opinie są różne jedni myją inni wymieniają moim zdaniem szkoda kasy (wymontować i wymoczyć w benzynie albo nafcie) a zaworu odmy niestety nie naprawisz ,w środku jest membrana, która po czasie ulega całkowitemu zniszczeniu ,tylko wymiana w serwisie dobrze ponad 300 stówy zamiennik ok 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Polecam sprawdzić jeszcze przewód od odmy do miski olejowej. U mnie był cały przewód zapchany wraz z tuleja do miski co skutkowało że w dolot zasysany byl olej i to w dosc duzych ilosciach (dymienie , brak mocy i pocenie sie silnika w kilku miejscach). Po czyszczeniu i wymianie filterka odmy wszystkie problemy ustaly w tym branie oleju. A kazdy mechanik na branie oleju od razu mowil ... turbo do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego a gdzie znajduję się ten filterek odmy? Węże wyczyściłem ale nie sprawdziłem tej tulejki która idzie do miski, w długi weekend postanowiłem tam zajrzeć i okazało się, że jest totalnie zaklejona. Udrożniłem ja. Choć w sumie żadnych problemów z autem nie było. A co do tego zaworu odmy, tam też zajrzałem i jak już wcześniej koledzy mówili tej membrany nie było wcale, jakieś małe kawałki jej zostały. Pytanie czy jazda bez tego zaworu jest niebezpieczna?

 

Dodano: 24 sie 2013 - 20:27

Ktoś w ogóle wie gdzie taki zawór odmy można dostać poza serwisem? Bo nigdzie nie mogę go znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!