Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyskakuje błąd czujnika rozrządu


Maarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję kupić Megane 2 ale obecny właściciel zapytany o to czy są jakieś problemy z autem odpowiedział:

obecnie czasami wyskakuje błąd chwilowy czujnika rozrządu który należy wymienić - coś na styku - jechałem na czyszczenie błędu 4 razy - za każdym razem pokazuje błąd nie statyczny a chwilowy - zatem czujnik do wymiany

I mam pytanie do Was: ten błąd to coś kosztownego? Sprzedawca nie kłamie że to tylko czujnik? Ile może kosztować naprawa?

Samochód ma przebieg 70tys km, samochód z 2003 roku (podobno przebieg prawdziwy - w samochodzie są jeszcze oryginalne opony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy to czujnik walka czy walu . Jak wału to jest to prosta sprawa , nowy czujnik z bosch'a 63 zł . W przypadku wałka jest to znacznie drożej od 120 do nawet 250 zł i może być problem z dostępnością . Zostaje jeszcze kwestia czy to tylko czujnik czy może wiązka albo wtyczka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w zasadzie to chodzi mi o te koszty, 250 (czyli nawet najdroższa opcja) to nie jest tak dużo, bo bałem się że może coś z KZFR czy coś :)

 

Dodano: 21 lip 2013 - 18:49

sprzedawca twierdzi ze oryginal w serwisie 800 a zamiennik 300... Co to moze byc za czujnik? <zolta>

Edytowane przez Maarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i KZFR. Kiedy jest błąd czujnika wałka rozrządu mogą wystąpić trzy opcje (sam to przerabiałem):

1. Walnięty czujnik ( w serwisie na zamówienie ok. 150 zł, na aledrogo ceny za orginał podobne)

2. Do sprawdzenia wiązka elektryczna od czujnika do ecu.

3. Do sprawdzenia rozrząd (sprawność kzfr albo przestawienie)

Mi dwa lata temu wyskoczył błąd czujnika wałka, po tygodniu sam znikł. Obecnie pojawił się już na stałe, więc wymieniłem czujnik na nowy oryginał, sprawdziłem wiązkę wszystko ok a błąd dalej jest. Teraz przymierzam się do sprawdzenia rozrządu, a że mam już na nim nalatane 45 tyś od razu go wymienię wraz z kzfr.

Koszt poza aso 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem autko i jest bezwypadkowe, ale ten czujnik...

Jest w Megance jakiś czujnik co w ASO kosztuje około 800 zł (już pewnie razem z wymianą)?

Edytowane przez Maarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie czujnik ale wtyczka do czujnika położenia wału kosztuje w ASO ok 300zł. sam czujnik ok 200zł. Sam sprawdzałem to. Po prostu w nowszych czujnika inaczej są poprowadzone bolce prowadzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!