Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kłopoty z odpaleniem, szarpanie, brak mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Z autem jest coś nie tak, czasem zachowuje się tak jakby nie dostawał benzyny, szarpie wtedy i nie można ruszyć z miejsca lub przyspieszyć, nawet na luzie nie da rady przygazować aby obroty sie podniosły. Czasem jest wszystko OK. Dzieje sie tak niezależnie do tego czy silnik jest zimny czy nagrzany. Nie ma znacznia czy jadę na gazie czy na benzynie (odpada więc pompa paliwa). Wymieniłem świece i kable, nie pomogło.

 

[ Dodano: 2007-12-22, 13:50 ]

Silnik jest k7m 720 - pełny wtrysk, gaz jest sekwencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to lpg jest chyba IV albo V generacji.

Jest coraz gorzej. Rano trudno odpalić mimo, że rozrusznik kręci. Jak silnik spadnie poniżej 2000 obrotów to traci moc. Bardzo trudno ruszyć z miejsca (często przy dodaniu gazu gaśnie), nie ma siły, muszę przygazować do 4000 obrotów to wtedy ruszy. Nie raz długo muszę próbować aby zareagował na pedał gazu aby obroty mu podrosły. Na wolnych obrotach silnik chodzi równo. W serwisie za podłączenie do kompa chcą 167 zł, trzeba umawiać się 7 dni wcześniej. Gdzie indziej mają oprogramowanie tylko do VW itp. Co i jak mogę sam sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Sprawdź czy pracuje silnik krokowy biegu jałowego. Odpal auto i znajdź wtykę przy silniczku. Znajduje się on na osi przepustnicy. Odepnij wtyczkę. Obroty powinny spaść, a nawet powinien zgasnąć. Jeśli nic się nie zmieni, to albo silniczek krokowy, albo sonda, albo przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już w dwu warsztatch. Sprawdzono mi kompa, nie było błedów elektromechanik stwierdził, że winowajcą jest na 90% zapchany katalizator. Wywalimi go w innym warsztacie, nic nie pomogło, twierdzą, że to usterka elektryczna, czemu elektromechanik zaprzecza. Sprawdziłem piny i wtyczkę z kompa, nie są zaśniedziałe itp. Nie mam kłopotów z obrotami tzn na luzie są równe- 650, ssanie działa bo po odpalieniu auta bo obroty są wyższe o ile dobrze pamiętem 1200. Problem jest jak chcę dodać gazu, auto czesto gaśnie, nie ma siły ruszyć z miejsca. Wciśniecie pedału gazu nie powoduje zwiększenia obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem ze swoim autem ale ja mam benzyniaka 1.6. Zapalam go i chodzi na wolnych obrotach normalnie, ale jak wbije bieg i spuszczę sprzęgło dodam gazu zaczyna nim szarpać i gaśnie, nawet jak chcę wbić 2 bieg robi to samo. Teraz to wcale nim nie pojadę. Spróbuje silniczek krokowy popsikać WD40 może coś pomoże albo trzeba będzie go już całkiem wymienić, może coś innego - jak wiecie co jeszcze można zrobić dajcie znać. POZDRAWIAM :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!