Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny odgłos silnika- spadek mocy


brynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się z pewnym problemem mojego scenica (Scenic 1 Ph2 1.9 dci 105 km), a mianowicie ostatnimi czasy strasznie zmienił się odgłos silnika co z kolei wpływa na osiągi ale nie jest tak zawsze. Ogólnie jak praca silnika jest taka jaka wg mnie powinna być to auto ładnie wchodzi na obroty, przyspiesza i wszystko jest cacy, ale gdy coś go "kopnie" praca silnika staje się "twarda", tak jakby wydech kończył się na wysokości nóg kierowcy. Do tego dochodzi odgłos przy przyspieszaniu przypominający odgłos kawałka plastikowej butelki ocierającego się o szprychy :)(ale ciszej) i małe falowanie na jałowym po większym przegonieniu samochodu (chwilę pofalują i przechodzi). Oprócz tego ciągnie dopiero od ok 2 tys obrotów i jak jest ciepły gorzej odpala.

Bym zapomniał, przy przyspieszaniu przy ok 2 tys obrotów łapie taką jakby zadyszkę, czuć bardzo małe szarpnięcie)

A teraz fakty.

Końcówki wtrysków plus regulacja zrobione

W pompie podczas wymiany rozrządu wymieniany był wałek + komplet uszczelek itp

Odłączenie EGR nic nie daje

Odłączenie przepływomierza nie przynosi efektu (choć jak jeździłem na odłączonym to czasem jakby się zadusił przy ruszaniu)

Na desce zero błędów

na komputerze (mega macs 55) wywala EGR błąd obwodu , na kts od boscha też coś w podobnie

Dzięki za wszelką pomoc

 

Dodano: 24 sie 2013 - 17:33

Przepraszam, że post pod postem ale mam ważne pytanie... Pożyczyłem clipa na parę dni :( co i jak sprawdzić by jakoś rozwiązać mój problem

 

Dodano: 24 sie 2013 - 22:42

tak to u mnie wygląda... dobrze, źle czy lepiej nie mówić

post-60654-0-86676700-1377376910_thumb.jpg

post-60654-0-29751400-1377376927_thumb.jpg

post-60654-0-64991400-1377376940_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!