Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpnięcie, spadek mocy i ciemny dym


lukasz-stargard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jadąc dzisiaj swoim Sceniciem II 1.9 dCi 2003 podczas ruszania pod górkę nagle poczułem szarpnięcie i momentalny spadek mocy oraz poźniej co chwilę szarpanie. W lusterku wstecznym zobaczyłem, że auto mi kopci na ciemno. Jakoś dodreptałem się pod dom. Głośniej też zaczął chodzić. Ale na biegu jałowym chodzi równo. Odpala też ładnie. Co to może być? Znajomy mechanik powiedział, że prawdopodobnie rozrząd mi się przestawił. Z drugoiej strony myślę, że wtedy by źle odpalał. Mam wrażenie, że albo wtryskiwacz albo turbina. Co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacz na pewno nie, bo odpala i chodzi dobrze na jałowych. Turbina lub któryś przewód turbiny strzelił, brak stałego ciśnienia doładowania i poszarpuje. Kopci na czarno bo za mało tlenu w mieszance.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę to sprawdzić bez rozbierania połowy silnika?

 

Dodano: 09 sie 2013 - 22:17

Już znalazłem przyczynę. W poniedziałek miałem zaprowadzić auto do mechanika ale dzisiaj postanowiłem zajrzeć pod maskę ponieważ jak kolega sKarlosMegane pisał powyżej, może to być przewód turbiny. Po otwarciu maski i zdjęciu osłony silnika odrazu zobaczyłem, że rura odchodząca od silnika spadła. Nie wiem od czego jest ta rura bo mechanikiem nie jestem :D

Teraz tak szczerze mówiąc nie wiem co tam powinno być. Czy jakaś opaska czy poprostu rura spadła. Na zdjęciu widać czy czegoś brakuje czy nie.

 

thumb_hosting_zdjec_1376130511__rura.jpg

 

Dodano: 12 sie 2013 - 08:10

Kurcze, dzisiaj chcialem zalozyc ta rure, kupilem opaske ale jednak nie udalo mi sie. Poprostu nie moge tej rury nalozyc na ta plastikowa nakladke ktora jest tam. Chociaz tak naprawde nie wiem czy rure naklada si na ta plastikowa czesc czy ta czesc nachodzi na rure. Moze ktos juz to robil?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 12 sie 2013 - 16:50

Zrobiłem zdjęcie tej rury. Jeśli ktoś się na tym zna to proszę o zerknięcie i odpowiedź czy coś w niej brakuje. Trzeba kupić nową czy ta jest OK.

 

thumb_hosting_zdjec_1376319011__cam00275.jpg

Edytowane przez Prezes
zdjęcia wrzucamy przy użyciu forumowego hostingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij na to zdjęcie:

Wychodzi na to, że masz obcięte z jakieś 2 cm rury i nie ma jak złapać ją opaską...a rura musi być nasunięta na plastikową część i jest od turbosprężarki, więc już wiesz dlaczego auto nie jedzie

 

tak powinno wyglądać jej zakończenie

 

REGULAMIN FORUM JASNO MÓWI O ZASADACH ZAMIESZCZANIA ZDJĘĆ NA FORUM :mrgreen: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zięki koledzy. Tak właśnie myślałem, że coś z tą rurą jest nie tak. Widocznie poprzedni właściciel coś kombinował i założył ją żeby tylko się trzymała.

Powiedzcie mi jeszcze czy sam poradzę sobie z demontażem tej rury? Chodzi mi o to czy jest to robota już dla mechanika czy dosyć prosto ją odkręcić. Szczególnie ta końcówka co wchodzi tam w okolice chłodnicy bo jest tam dosyć utrudniony dostęp. Trzeba dużo przodu rozbierać?

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

A rurę znalazłem taką: Aukcja

Będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj ze swoją, ale raczej ta będzie ok. Wymienić samemu żaden problem, ale musisz zdjąć przedni zderzak żeby mieć dostęp do chłodnicy

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze zdjęcia wychodzi że urwała się rura intercoolera . Ja kupiłem na allegro ok. 130 zł używaną bo nowa tylko w serwisie, wymieniłem (trzeba zdjąć przedni gril)i jest ok.Przy okazji zakupiłem przewód z zaworem dekompresji 180zł i przestał brać olej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!