Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na jakiej zasadzie działa impulsator w megane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zastanawiałem się na jakiej zasadzie działa impulsator w megane - w dużej części samochodów do skrzyni włożony jest plastikowy ślimak, który napędza taki sam w impulsatorze i to żadna tajemnica, u nas jest wystający, kwadratowy cypelek(u mnie metalowy, a w niektórych zamiennikach chyba nawet plastikowe?), który się obraca. W skrzyni jest jakieś gniazdo w tym samym kształcie, w które wchodzi ten cypel? w niektórych tematach mówili, że podczepiali tę końcówkę impulsatora pod wkrętarkę i reagowała wskazówka prędkościomierza - z drugiej strony, jak trafić takim czujnikiem z kwadratowym cypelkiem w takie kwadratowe gniazdo głęboko w skrzyni? dosłownie jak bolec od klamki tylko wiele, wiele mniejszy i bardzo do trudny dostęp za silnikiem.

 

Z tego wszystko nic nie wiem , metalowy bolec by wyjaśniał, że obracanie końcówki nic tutaj nie ma do gadania, a chodzi o przeciwne bieguny magnesów, ale dlaczego niektóre końcówki impulsatorów są plastikowe, a nie metalowe? taki obracany bolec by się przecież rozleciał na kawałki w plastikowym impulsatorze. :D

 

Swoją drogą, do vw, fiatów i innych wynalazków można taki ślimak do skrzyni biegów kupić, a w megane nigdzie o czymś takim mowy nie ma. Nie istnieje w wyszukiwarkach coś takiego jak ślimak i skrzynia biegów

(zastanawiam się, czy jest możliwość, że uszkodzony jest element w skrzyni biegów, a nie sam czujnik)

 

Gdyby znalazł się ktoś, kto wie jak to u nas działa, to byłbym wdzięczny, bo mnie to strasznie dręczy :)

Edytowane przez Norskee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak napisałeś. Z tym, że ilość obrotów przekładana jest na sygnał elektryczny. Nie wiem jednak na jakie zasadzie to działa konkretnie w Renault, bo rozwiązań może być kilka.

Impulsator jest tak zbudowany, że sam wskoczy w odpowiednie miejsce przy jego mocowaniu na skrzyni biegów.

Niestety ale te elementy możesz kupić tylko w ASO, jako części zamienne.

Ponieważ tryby są plastikowe mogą ulec uszkodzeniu, ale wymiana tego elementu wymaga rozłożenia skrzynki na kawałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 99% przypadków samochodów z takim czujnikiem jest to hallotron + tranzystor. Na wyjściu pojawia się sygnał o przebiegu prostokątnym, którego częstotliwość zależy od prędkości (dla Megane I: 8imp/s ~ 10km/h).

Edytowane przez milyges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!