Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z cieplym nawiewem czytalem juz wiele postow na ten temat co robic jak sie do niej dostac, ale interesuje mnie jedna rzecz a odnosnie to czy mozna dostac sie do niej od przedniej maski a dokladniej co znajduje sie pod klapką znajdujaca sie pod plastkikowa oslonka znajdujaca sie po lewej stronie patrzac od kierowcy. nie moge odkrecic tej klapki bo chyba sie srubki zapiekly a teraz jest dosyc zimno zeby robic to na dworze wiec po prostu interesuje mnie to czy moze pod ta klapka jest nagrzewniczka i mozna sie do niej dostac wlasnie w ten sposob po przez odkrecenie tej oslonki a nie jak inni pisza po przez rozbieranie calego kokpitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Nagrzewicę masz wewnątrz auta. Możesz ją jednak tylko zobaczyć, gdy zdejmiesz wycieraczki szyb, plastikowe osłony pod wycieraczkami, a następnie wielki plastikowy element, który zasysa powietrze z zewnątrz w którym wbudowany może być element zamykający dopływ zewnętrznego powietrza oraz ew. filtr przeciwpyłkowy. Dużo z tym roboty i ciężkie dojście. Jak to wszystko zdejmiesz, to zobaczysz nagrzewnicę, ale się do niej nie dostaniesz. Aby ew. ją wyjąć musisz wyrwać całą konsolę wewnątrz. A co się z niądzieje, że chcesz się do niej dostać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze jest ona zapchana tzn mam slaby nawiew cieplego powietrza we wnatrz auta sila nawiewu jest ok tylko gorzej z cieplym powietrzem a obawiam sie ze moze ona byc zapieprzona bo kiedyc dosypalem proszku do uszcelnienia chlodnicy bo mi troszke ciekla wiec obawiam sie ze caly syf mogl tam siebie osiasc no i widocznie bedzie trzeba ja przeczyscic bo wogole obieg jest bo weze sa cieole czyli obieg jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w garażu rozebraną coupe 98r 1.6. Rozebrałem całe podszybie żeby się dostać do dmuchawy.... Mamy podobny problem z temp plus u mnie dmuchawa nie działa ze sterownika, podłąvzyłem na krótko/// jutro rano zabieram się za nagrzewnicę, ale spróbuję ją przeczyścić od strony dopływu wody... dam znać czy coś pomogło

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Trzeba przepłukać nagrzewnicę i tu sprawa jest prosta. Znajdź przewody zasilające nagrzewnicę pod maską. Będą 2 węże gumowe koło siębie idące do przegrody. Odłącz je od instalacji samochodu, do jednego podłącz wąż ogrodowy i odkręć wodę. Trochę syfu wypłynie. Potem złóż wszystko jak w fabryce, zalej płynem i możesz grzać sobie tyłek. Całość 30 min. roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie plukanie nic wam nie da, no moze troche. Wymiana i tylko wymiana kosz 90 zł do mojej coupe, wymienilem i w samochodzie nie mozna wytrzymac, temperatura silnika wariowala teraz wszystko ustalo po wymianie nagrzewnicy a stara? meczylem sie z tym wszystkim 5 dni nigdy w zyciu juz sie za to nie zabiore, a stara nagrzewnica byla tak zabita ze kret by nic nie pomogł a wy chcecie zwykła woda ja przpłukac? teraz po wymianie na 1 biegu nie idzie w samochodzie wytrzymac tak jest goraco:) zycze POWODZENIA!!!!

 

[ Dodano: 2007-12-29, 18:16 ]

pajex musisz rozkrecic caly kokpit i nie tylko:) silnik krokowy jakies sondy jak masz klime musisz spuscic wycieraczki czlowieku na dworze nie masz szans sie do tego dostac! najlepsze sa wycieraczki, musisz miec sciagacz chyba ze mlotkiem jes zbijesz:) a przy okazji blachcarke i lakier uszkodzisz:) ja to robilem 5 dni!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy wymiana nagrzewnicy w Scenicu jest prostsza niż w normalnym megane, u mnie niby grzeje ale w porównaniu do espero strasznie słabo, na maksa mam to co w espero na pół skali, jest ciepło ale nie gorąco. Wymieniłem termostat, filtr pyłkowy, odpowietrzyłem ale niewiele pomogło, problem tkwi raczej w nagrzewnicy. Spróbuję ją jeszcze przepłukac.

W ksiązce do megane jest inny opis dojścia do nagrzewnicy w scenicu niż w normalnym megane.

Wymieniał ktoś nagrzewnicę w scenicu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na maksa mam to co w espero na pół skali, jest ciepło ale nie gorąco.

U mnie też tak jest i chyba u większości użytkowników meganek. Chyba nie masz się o co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest i chyba u większości użytkowników meganek.

dzięki za info, oszczędziłeś mi sporo czasu. mam tylko nadzieję że klima w scenicu jest chociaż tak samo dobra jak w espero, w końcu scenic kosztował mnie trzy razy tyle co espero ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!