Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę Scenic-a 2.0 16V


Gregiso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mój kolega przymierza się do zakupu Scenica i zainteresował się następującym ogłoszeniem:

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/renault/m705565181-renault-scenic-2-0-16v-priv-luxe-automaat-full-options.html?c=bead941a5d4a2757e2fe39e5a5b2921a&previousPage=lr

Bardzo proszę o ocenę tego autka. Jeżeli można to również parę słów na temat tego modelu. Jak wygląda sprawa awaryjności i jak sprawują się automaty w Renault.

Proszę ewentualnie o polecenie innych wersji silnikowych wartych uwagi. Musi być "bęzyna".

Ja sam jeżdżę scenic-kiem ale z silnikiem 1.9 dci 130 KM i o "bęzynach" nie mam pojęcia.

Z góry serdecznie dziękuje za wszystkie opinie i podpowiedzi.

 

Pozdrawiam!

 

Dodano: 27 sie 2013 - 23:20

Dziękuję bardzo wszystkim kolegom za wyczerpujące opinie. Super!

Świetne forum!

Pozdrawiam

Edytowane przez Gregiso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne forum!

niestety, spróbuj może na pikurze, co do auta to na scenicach się za bardzo nie znam, ale nie wygląda źle, przebieg wydaje się być realny, dziwnie siedzi troche tylnia klapa, albo mi się wydaje. Ludzie sobie chwalą 2.0 a co do automatu to nie pomogę, jedynie co wiem to że zamula.

Kolejny raz zwracam uwagę na Enter! Po co tak rozwlekać wypowiedz. - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź za którą jest bardzo wdzięczny. I podbudowany tym faktem spróbuję kontynuować temat. Kolega kupił ten samochód.W drodze powrotnej stwierdził że po przekroczeniu około 125 km/h silnik pracuje głośno jakby był potrzebny kolejny bieg. Przy prędkości 130km/h osiąga 3500obr/m.Czy ktoś może się orientuje czy to normalne przy automacie?

Pozdrawiam

Edytowane przez Gregiso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak, normalne, bo ta ASB ma tylko 4 biegi. Ale 3000 rpm przy 120 km/h oznacza, że przy 6000 rpm będzie na budziku 240 km/h. :D Czyli przełożenie OK. :P ASB z 6 biegami jest dostępna jedynie z silnikiem 2,0 dci a że to diesel to kuupa... :)

 

Ja mam 2,0i 16V z automatem i jestem bardzo zadowolony. Lewa noga odpoczywa, prawa ręka także, a jak się wypadnie na autostradkę to się włącza tempomat, muzyczka z radyjka i jest gut. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!