Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Długie nagrzewanie silnika


Rekomendowane odpowiedzi

a ja już wiem że w bardzo dużej mierze tępo nagrzewania się silnika w chłodne dni zależy od : samego kierowcy. Tak, i nie mam tu na myśli sterowanie nawiewem w kabinie ale samą jazdą. Zauważyłem że jeśli nie przekraczam 2,5 tyś obr przez pierwsze 5 km to wskazówka ledwo co ruszy ze słupka. Ale gdy rozpędzając go przekraczam 3,2 tyś obr to auto bardzo szybko się nagrzewa. Już po 4 km jest prawie w pionie. Dla diesli raczej nei zaleca się przeciąganie na zimnym silniku ale poelcam po pierwszym km dać mu sięcej obr niż zwykle - szybciej wtedy się nagrzeje a przez to ojdzie mu to na zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze pewien sposob. W krotki obieg wmontowuje się 3 lub więcej świec żarowych. Jak silnik jest zimny to się je załącza żeby zagrzać płyn. Wadą jest niestety to że trzeba pilnować aby te świece wyłączyć(nie polecam sposobu dla kobiet) no chyba że zamontuje się autmoat do wyłączania po jakimś czasie lub po osiągnięciu zadanej temperatury. W sumie to nie jestem pewien ale chyba trzeba zamontować taki automat aby co pare sekund wyłączał świece aby te się nie przegrzały.Na dzień dzisiejszy to zastanawiam się nad zamontowaniem czegoś takiego w moim autku. Wolę nie piłować silnika jak jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie będę specjalnie zakładał nowego tematu, wiec pisze tutaj:

Od paru dni temperatura silnika nie przekracza mi 2 kreski na zegarze :-? do tego bardzo znacznie wzrosło mi spalanie (prawie dwukrotnie). Popytałem trochę, poczytałem na forum i podejrzewam termostat. I tu mam pytanie. Czy opłaca się samemu przy nim grzebać, bo szczerze mówiąc to jak zobaczyłem jakie dojście jest do niego to zwątpiłem. Może ktoś już robił coś podobnego i poradzi jak to zrobić tak żeby nie było większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będę robił to sam, wiem już co i jak :-P Fakt dojście do śrub mocujących jest trochę kłopotliwe, ale dla chcącego nic trudnego. Zmotywowała mnie do tego cena wymiany (robocizny) 30-80zł za odkręcenie paru śrubek :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nierozbieralną obudowę termostatu :-x (głupi byłem że wcześniej nie sprawdziłem że są 2 rodzaje) więc nie 22zł a 100ówka w plecy :-x :-x W sobotę z rana będę dalej walczył, póki co muszę się przemęczyć na tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam F9Q i żeby był łatwy dostęp to trzeba zdemontować rurę od chłodzenia powietrzem i od intercoolera, bez tego rozmontowanie całej obudowy termostatu z rurek doprowadzających płyn chłodniczy graniczy z cudem.

 

[ Dodano: 2008-11-30, 18:56 ]

W końcu zrobione <ok> Fakt nie dostałem samej obudowy termostatu (musiałem kupić z wkładem), ale to co wcześniej kupiłem to mogę oddać i będzie zwrot kasy. Jedyne co jeszcze dodam że po ostatniej akcji tym razem wszystko poszło jak z płatka a co najważniejsze bez problemowo (na przyszłość już będę wiedział co i jak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!