Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2003 1.6b 180 kkm czy warto?


Dzwiedziu

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęć mało, bo samochód rozpatruję na zasadzie "aaa, stoi pod tym samym korpo co pracuję wraz z żoną właściciela".

thumb_hosting_zdjec_1379156665__img_20130911_090042_scaled.jpg thumb_hosting_zdjec_1379156619__img_20130911_090101_scaled.jpg thumb_hosting_zdjec_1379156524__img_20130911_090124_scaled.jpg

A teraz konkret:

  • serwisówka prowadzona do końca gwarancji, tj. 90kkm, potem druga z jednym wpisem przy 137kkm; stąd nie podaję przebiegu przy jakiejś wymianie, nie ma innych notatek oprócz faktur i to nie wszystkich,
  • drugi właściciel od pięciu lat,
  • używany ponoć rodzinnie i przez żonę na dojazdy do pracy, choć obaj właściciele mieli go na firmę,
  • wariat faz rozrządu wymieniony przy 137kkm (nie wiem czy to kwestia wad fabrycznych, o tych dowiedziałem się czytając dziś forum),
  • pasek rozrządu j.w., następna zmiana wg właściela przy 200kkm,
  • łożyska górne MacPhersonów wymienione w 2009,
  • olej i filtr wymienione w sierpniu,
  • klimatyzacja serwisowana tydzień wcześniej,
  • roczne klocki hamulcowe (i chyba tarcze, ale nic nie dam sobie uciąć, że dobrze zapamiętałem),
  • nowy akumulator, Bosch bodajże,
  • sprzęgło wymienione trzy miesiące przed zmianą właściciela,
  • letnie opony, jak to określił właściciel, "wytrzymają może sezon", zimowe powinny wytrzymać cały,
  • wycieraczka od strony pasażera skrzypi czasem i nie zbiera wody za lusterkiem (dziś czytałem tutaj, że to może być kwestia całego ramienia),
  • nie działa otwieranie drzwi z kartą w kieszeni, właściciel twierdzi, że takiego ficzeru nie ma,
  • jeździ gładko, wspomaganie kręci kołami w miejscu, nie słyszałem dźwięków z zawieszenia,
  • biegi ciężko wchodzą

 

Jakieś przemyślenia? O co jeszcze można zapytać, czy sprawdzić? Bo jak nie będzie jakichś kategorycznych przeciwwskazań to na tygodniu zabiorę go do jakiegoś warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!